Sorgun Belediyespor ve Çayıralan Belediyespor'un BAL Ligindeki grubu belli oldu

Sorgun Belediyespor ve Çayıralan Belediyespor'un BAL Ligindeki grubu belli oldu

Yozgat'ı Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek olan Sorgun ve Çayıralan Belediyespor, Beşinci bölge 4. Grup'ta Mucur Yabanlıspor, Yeşil Kamanspor, Yahşihanspor takımları ile mücadele edecek.

A+A-

Yozgat’ı Bölgesel Lig’de temsil edecek olan Çayıralan ve Sorgun Belediyespor’un grupları belli oldu. Beşinci bölge 4. Grupta Mucur Yabanlıspor, Yeşil Kamanspor, Yahşihanspor takımları ile mücadele edecek ekiplerimiz çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından birinci olmaları halinde bölge birinciliği müsabakalarına katılma hakkı elde edecekken, son sırada kalan takım yerel lige dönüş yapacak.

Dünyayı etkisi altına alan covid salgını nedeniyle uzun süre oynanıp oynanmayacağı belli olmayan Bölgesel Amatör Lig grupları açıklandı.

18 GRUPTA MAÇLAR OYNANACAK

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3'er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL'a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig'e çıkma hakkı kazanacak.

TAKIMLARIMIZ BEŞİNCİ BÖLGE 4’ÜNCÜGRUPTA YER ALIYOR

Yozgat’ı bu sezon temsil edecek olan Çayıralan ve Sorgun Belediyespor, Mucur Yabanlıspor, Yeşil Kamanspor, Yahşihanspor takımları ile beşinci bölge 4’üncü grupta zorlu bir mücadele verecek. Yozgatspor’un da BAL Ligi’ne düşmesi ile birlikte verecekleri mücadelenin çok büyük anlam kazanacağı göz önüne alındığında ekiplerimizden birinin bir üst lige çıkması, Yozgat’ın bu sezon kaybettiği şansı en azından İl düzeyinde yeniden yakalamasına zemin hazırlayacak.

KURALAR CUMA GÜNÜ ÇEKİLECEK

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00'te İstanbul'da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak olup, TFF'nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.