Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci: Size inancımız tamdır her zaman destek olacağız

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci: Size inancımız tamdır her zaman destek olacağız

Sorgun Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi başlangıcıyla birlikte binlerce öğrenciye yönelik önemli bir adım attı. Okulların açılmasıyla birlikte belediye, öğrencilere kırtasiye desteği sağlamaya başladı.

A+A-

Sorgun Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi başlangıcıyla birlikte binlerce öğrenciye yönelik önemli bir adım attı. Okulların açılmasıyla birlikte belediye, öğrencilere kırtasiye desteği sağlamaya başladı. Bu kapsamda temin edilen kırtasiye setleri, bin 300 aileye ulaştırıldı.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, eğitim hayatına önemli bir katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu kırtasiye yardımı hakkında şunları söyledi: "2023-2024 eğitim öğretim döneminde bin 300 ailemize kırtasiye desteğinde bulunduk. Çocuklarımızın eğitim hayatına her zaman destek olacağız. Size inancımız tamdır sevgili çocuklar, siz bizim aydınlık geleceğimizsiniz."

sorgun-belediyesinden-bin-300-aileye-destek-01.jpg

Özellikle ekonomik olarak zor durumda olan ailelere yönelik yapılan bu kırtasiye yardımları, öğrencilerin eğitimlerine daha iyi bir başlangıç yapmalarını sağlamanın yanı sıra ailelerin ekonomik yükünü hafifletmeye de yardımcı oluyor. Başkan Ekinci, çocukların toplumun geleceği olduğunu vurgulayarak, eğitimlerine yapılan bu tür desteklerin, toplumun genel kalkınmasına katkı sağlayacağını belirtti.

sorgun-belediyesinden-bin-300-aileye-destek-02.jpg

Sorgun Belediyesi, bu tür sosyal yardımlarla kentteki eğitim seviyesini yükseltmeye ve ailelerin yaşam standartlarını iyileştirmeye devam ediyor. Öğrencilere verilen kırtasiye desteği, Sorgun'da eğitimin önemini bir kez daha vurguluyor ve geleceğin teminatı olan gençlerin yanında olduğunu gösteriyor.

Yeniufuk

 

İlgili Haberler