Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci rahatsız!

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci rahatsız!

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, Sorgun’a kazandırılan Bozok Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin Sorgun’da eğitim alması gerekirken Yozgat’ta eğitim görmelerinden rahatsız olduklarını dile getirdi.

A+A-

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, önceki dönem belediye başkanlarının başlattığı, devamında ise kendilerinin çabaları sonucu Sorgun’a kazandırılan Bozok Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi öğrencilerinin Sorgun’da eğitim alması gerekirken Yozgat’ta eğitim görmelerinden rahatsız olduklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Erkut Ekinci, yaptığı açıklamada; öğrencilerin eğitim hayatları kadar sosyal hayatlarını da önemsediklerini belirterek, görevde bulundukları sürede birçok sosyal projeyi de hayata geçirdiklerini söyledi.

Başkan Ekinci, “Veterinerlik Fakültesinin 1. Sınıfında 67 öğrenci bulunuyor ve Sorgun da eğitim görüyorlar. 2. 3. ve 4. sınıfta 169 öğrenci bulunuyor ve bu öğrenciler Yozgat’ta Diş hekimliği ve Mimarlık Mühendislik Fakültelerinde eğitim alıyorlar. Bunun gerekçesini de Sorgun MYO’da öğrenciler için yeterli sınıf ve pratik yapmaları için laboratuvar olmayışı olarak ifade ediyorlar.

Belediye Meclisimizden Veterinerlik Fakültesi laboratuvarı yapılması kararı alarak gösterdiğimiz iyi niyeti hazırlattığımız protokol ile resmileştirmek istedik. Lakin protokolün Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ tarafından imzalanmayışı Sorgun’a karşı iyi niyetle yaklaşılmadığını göstermektedir. Sorgun Belediye Başkanı olarak Veterinerlik Fakültesi öğrencilerimiz ile sık sık bir araya geliyor istek ve taleplerini dinliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin talep ettikleri laboratuvar malzemelerini alarak fakülteye teslim ettik. Biz hem şahsi olarak hem de belediye başkanlığı makamıyla böyle bir gayret içindeyken, Sorgun halkı öğrencilerini bağrına basmaya bu kadar hazırken neden hala Sorgun’un öğrencilerinin Yozgat’ta eğitim gördüklerini düşünmeden edemiyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.