Sorgun Belediye Başkanı Ekinci: Her alanda değişiyor ve gelişiyoruz

Sorgun Belediye Başkanı Ekinci: Her alanda değişiyor ve gelişiyoruz

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden bu güne geçen 2 yıllık sürede Sorgun’a en iyi en güzel hizmeti sunabilmenin verdiği gurur ve mutlulukla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

A+A-

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden bu güne geçen 2 yıllık sürede Sorgun’a en iyi en güzel hizmeti sunabilmenin verdiği gurur ve mutlulukla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Ekinci, yaptığı açıklamada; Sorgun’un her alanda değiştiğini ve şehirleşme yolunda ilerlediğini söyledi.

Başkan Ekinci, “ İlk günden itibaren ihtiyaca yönelik çalışarak önceliği vatandaşlarımıza verdik. Sağlıklı nesiller yetiştirmek için kanserojen madde içeren içme suyu borularını sağlıklı içme suyu boruları ile değiştirip, Cumhuriyet Caddesi ve bağlı olduğu caddelerin altyapı ve üstyapıda çalışmalarını tamamladık.

Her şehrin bir meydanı olmalı diye yola çıkarak Şakir Efendi Şehir Meydanını inşa ettik. Yeni parklar yaparak, atıl durumda olan parklarımızı revize edip kullanışlı hale getirdik. Jeotermal kaynaklarımızı değerlendirerek hem istihdamı hem üretimi canlandırdık. Kurduğumuz atölyeler ile dışa bağımlılığımızı ortadan kaldırdık. Saatte 400 ton asfalt üreten mekanik plentimiz ile kendi asfaltımızı üreterek ve konforlu yollar yaptık.

Kadınlar için istihdam sağlayarak ekonomik özgürlük kazanmaları ve meslek edinmelerine katkıda bulunduk. Eğitim, spor alanlarında ilçemize değer kattık. Sosyal ve kültürel faaliyetler ile belediyeciliğin sadece yol yapmaktan ibaret olmadığına dikkat çektik. İlçemizde işsizliği azaltmak için yürüttüğümüz istihdam projelerimize hız verdik.

‘Birlikte Yönetim’ düşüncemizle hareket edip tüm kararlarımızı halkımız ile paylaştık. Gençlerimizin fikirlerine önem vererek istişarelerde bulunduk. Daha sayamadığımız birçok projeyi hayata geçirerek geleceğe sağlam adımlarla yürüyen, eksiklikleri giderilmiş, örnek bir belediye olmak, Sorgun’umuzu hep birlikte hak ettiği yere taşımak için tüm gücümüzle çalışmaya, birlikte düşünüp birlikte hareket etmeye devam edeceğiz.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.