SORGED'ten yepyeni bir proje daha!

SORGED'ten yepyeni bir proje daha!

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz (SORGED) tarafından ‘Proje okulu başlıyor’ başlıklı projesinin başladığını söyledi.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz (SORGED) tarafından ‘Proje okulu başlıyor’ başlıklı projesinin başladığını söyledi.

Başkan Uğuz proje ile alakalı yaptığı açıklamada, “Bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Proje Okulu başlıyor. Proje Okulu, gençler arasında proje yazma kültürünü geliştirmek, proje yazma ve yönetme kabiliyeti kazanmak, bu alandaki yetkinlikleri geliştirmek, hibe ve teşviklerden yararlanmalarını sağlamak, proje tasarlama, yazma ve yürütme konusunda beceriler kazanmak amacıyla düzenlenmektedir. Proje; belirli bir yerde, belirli süre içinde, belirli bir bütçe ile net olarak tanımlanan hedef(ler)in gerçekleştirilmesine yönelik olarak planlanan faaliyetler bütünüdür.
Proje Okulu size ne katacak?
Artık proje hazırlayabilen ve yürütebilen gençler daha kolay istihdam edilebiliyor. Günümüzde birçok kurum, kuruluş ve STK proje koordinatörü ve proje asistanı arıyor. Kendi mesleğinizin yanında farklı becerilere sahip olmak ve toplumsal sorunlara çözüm üretmek sizi herkesten farklı kılıyor.

Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Gençlerin akademik çalışmalarının yanı sıra kendilerini pek çok alanda geliştirmeleri önemlidir. Eğitim süresince çeşitli sektörlerde iş deneyimi kazanan, staj yapan, sosyal sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir spor dalında başarı kazanan ya da bir kulübün faaliyetlerinde çalışan gençler öncelikli tercih ediliyor. Şirketler, Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorunlar çözüm odaklı ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını da bekliyorlar.
Proje Okulu ile, sadece proje yazmayı öğrenmeyeceksiniz. Eğitimin yanı sıra yaratıcılık, takım çalışması, zaman yönetimi, eleştirel düşünme, problem çözme ve sunum yapma becerileri kazanacaksınız. Bu Proje Okulunda; proje döngüsü yönetimi mantığı, sorun analizi, paydaş analizi, hedef analizi, strateji analizi, mantıksal çerçeve matrisi, faaliyet planı ve bütçe hazırlama, hibe programları başvuru formları tanıma fırsatı bulacaksınız.” ifadelerini kullandı.