SORGED'ten Etkili CV Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi

SORGED'ten Etkili CV Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz 4-5 Eylül 2021 tarihlerinde “Etkili CV Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi” düzenleneceğini söyledi.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz 4-5 Eylül 2021 tarihlerinde “Etkili CV Yazma ve Yazışma Teknikleri Eğitimi” düzenleneceğini söyledi.

Başkan Uğuz düzenlenecek eğitim ile alakalı yaptığı açıklamada “Tecrübe ve kıymetli eğitimlerle donanmış da olsanız, muhteşem enerjilere de sahip olsanız, binlerce adayın arasından fark edilmenizi sağlayan ilk basamak özgeçmişinizdir.

İş bulmak için atılacak ilk adım profesyonelce yazılmış bir özgeçmiştir. Özgeçmiş bilgilerin sıralandığı bir listeden çok sizin reklamınızı yapan bir araçtır. Herhangi bir iş başvurusunda bulunmadan önce mutlaka etkili hazırlanmış bir CV sunmanız şarttır. Özgeçmişiniz doğru hazırlanmış olmalıdır ki yaptığınız başvuruda binlerce adayın içinde sizi öne çıkarsın. Bu online eğitim programı adayı ön plana çıkarabilecek birçok teknik ve taktik sunmaktadır.

Özgeçmiş, gencin sadece geçmişini değil, geleceğini de ifade etmektedir. İş arayan gençler onlarca hatta yüzlerce iş başvurusunda bulunmalarına rağmen neden olumlu cevap alamadıklarından, hatta hiç geri dönüş alamadıklarından yakınırlar. İstatistiklere göre bunun en önemli sebeplerinin başında CV’lerinde yaptıkları hatalar gelmektedir.

Cevapsız mesajlar veya e-postalar bazen can sıkıcı olabiliyor. Hatta cevap gelmeyince, “Bari olumlu-olumsuz bir cevap verseniz” diye de içinden geçiriyor olabilirsin. İnsan Kaynakları profesyonelleri kendilerine gelen CV içerikli e-postalara bir cevap verebilir. Direkt geri dönüş yapmıyorsa, “Özgeçmişiniz veri havuzuna kaydedildi. Uygun olmanız durumunda sizinle mutlaka iletişime geçilecektir” içerikli bir otomatik mesaj gönderebilir.

İş hayatındaki yazışmalarda kullanılan üslup, işlerin sağlıklı ilerleyebilmesi için önemlidir. Kurum içi ve kurum dışı kimliğinizin doğru yansıtılması için İş Hayatında Yazışma Teknikleri eğitimi her çalışan için önemlidir. İş arama süresince ve iş hayatında başarılı olabilmek için doğru iletişim kurmamız gerekir. İş hayatında birçok yazışma çeşidini kullanıyoruz. Kimimiz çoğunu kimimiz azını biliyoruz. Peki hepsini doğru mu biliyoruz? Bu eğitimle beraber iş hayatında hangi pozisyonda olursanız olun sizin için gereken, resmi yazıları, iş yazılarını ve özel yazıları öğrenebileceksiniz. Yazışma teknikleri hakkında bilinen yanlışları ve hataları öğretmek ve bilgi eksikliğini giderme amacını taşımaktadır.

Bu eğitim katılımcılara; Etkili Özgeçmiş (CV) Yazma Tekniklerini öğrenerek, bu bilgileri özgeçmişinizde uygulamanız, binlerce siyah boncuğun bulunduğu CV havuzunda beyaz boncuk olarak dikkat çekmenizi ve fark yaratmanızı sağlayacaktır. Böylece mülakata davet edilme ve işe kabul edilme şansınızı, rakiplerinize göre katbekat artırmış olacaksınız. Etkili CV Yazma Teknikleri Eğitimi’nde, kendinizi özgeçmiş üzerinde doğru ifade etmeyi öğrenirken, iş arayan diğer adayların arasından farkınızla öne çıkmanızı sağlayacak ipuçlarını da öğrenmiş olacaksınız.

E-posta ve resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarında dikkat etmesi gereken noktaları öğreterek iş arama sürecinde başarılı bir görüşme gerçekleştirmeyi öğretecektir. Eğitimde, gençler iş hayatının önemli bir parçası olan kurumsal e-posta ve resmi yazışmalarda etkili ve verimli sonuçlar almayı sağlayacak püf noktaları öğrenecek. Eğitim sonunda, kolay ve pratik yazışma yöntemlerini öğrenecek ve iş yazışmalarındaki profesyonel kalıplara hâkim olacak” ifadelerini kullandı.