SORGED'den üniversite öğrencisi gençlere çağrı

SORGED'den üniversite öğrencisi gençlere çağrı

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), üniversite temsilcisi olmak isteyen gençlere çağrı yaptı.

A+A-

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her hangi bir bölümünde okuyan öğrenciler için temsilcilik çağrısında bulunduklarını söyledi.

Dernek Başkanı Uğuz, Bozok Üniversitesi öğrencilerinin müracaatlarını alacaklarına değinerek, SORGED gönüllüsü olan gençlerin yurtiçi ve yurtdışı projelerimize herhangi bir seçim kriteri olmaksızın doğrudan katılma fırsatı yakaladığını belirtti.

Dernek Başkanı Uğuz açıklamasında şunları kaydetti:

SORGED HAYATINIZA RENK KATAR...

“Artık üniversite okumak tek başına yeterli olmuyor. 81 ilimizde üniversite var ve herkes üniversite okuyor. Üniversite okumak gençleri ayrıcalıklı kılmıyor. 21. Yüzyılda gençler farklı becerilere sahip olması gerekiyor. İş dünyası akademik çalışmalarının yanı sıra gençlerin kendilerini pek çok alanda geliştirmesini istiyor. Artık şirketler işe alacakları gençleri seçerken üniversite yıllarını nasıl geçirdiklerine de bakıyor. Sivil Toplumdaki çalışmalar önemseniyor. Birlikte çalışacakları gençlerin proje üretmesini, sorunlara çözüm bulmasını ve takımla birlikte uyum içinde çalışmasını bekliyor. Sorumluluk sahibi olması, takım çalışmalarına yatkınlığı ve liderlik özelliği taşıması da en çok aranan nitelikler arasında yer alıyor. Eğitim süresince çeşitli sorumluluk projelerinde etkin rol alan, bir derneğin veya kulübün faaliyetlerinde çalışan, takım çalışmasına inanan, gelişime açık olan, yabancı dil bilen, teknolojiyi takip eden, araştıran, sorgulayan, Erasmus projelerinde yer alan, iyi iletişim becerilerine sahip, özgüveni yüksek, girişimci ruha sahip, insana ve topluma duyarlı, fikirleri ve vizyonuyla çalıştığı kurumda fark yaratan, farklı görüş ve değerlere saygılı, kültürel farklılıklara uyum, çeşitlilik, öğrenmeye açıklık, duyarlılık, dünya görüşü, iletişim yeteneği gibi beceriler gençler iş dünyası tarafından öncelikli tercih ediliyor.

NEDEN SORGED GÖNÜLLÜSÜ?

Öncelikle yukarıdaki iş dünyasının aradığı gençten birisi olma fırsatını yakalayacaksın. Yürüttüğümüz projelerle çeşitli becerilere sahip olacaksın. SORGED gönüllüsü olarak, takım çalışması, liderlik, kültürlerarası yeterlilikler, proje yönetimi, problem çözme ve eleştirel düşünme gibi temel yeterlilikler ve becerileri kazanacaksın. Güçlüklerin üzerinden gelmeyi ve ekip içinde çalışmayı öğrenmeyi öğreneceksin. En önemlisi kendini geliştirerek ve çeşitli sertifikalara sahip olarak daha kolay iş bulabileceksin.”

Dernek Başkanı Uğuz, “SORGED olarak her bir gencin evrensel değer üretme konusunda çok ciddi bir potansiyeli bulunduğuna inanan ve bu amaçla faaliyetlerini düzenlediklerinin altını çizen Dernek Başkanı Uğuz, gençlerin farklı alanlarda sahip olduğu yetenekleri geliştirmeye özen gösterdiklerine dikkat çekti. Dernek Başkanı Uğuz, kültür, sanat, eğitim, sosyal, çevre, gençlik politikaları ve daha birçok alanda becerisi bulunan gençleri eğiterek ve doğru yönlendirerek onların topluma sağladığı yararı maksimuma çıkarmaya çalıştıklarına vurgu yaptı.

Dernek Başkanı Uğuz, “SORGED olarak toplumumuzun en önemli motivasyon kaynaklarından biri olan gençlerimizin, ülkemizin hedeflerine ulaşması yolunda aktif rol almasını da sağlamaya çalışmaktayız. Hem kısa hem de uzun vadede ülkemizin gelişmesi için atılması gereken her adımda gençlerimizin de yer almasını ve genç neslimizin Türkiye'nin birçok alanda dünyanın örnek alacağı bir ülke haline gelmesinde etkili olması için uğraşmaktayız.
SORGED, bugüne kadar ulusal ve uluslararası bir çok alanda projeler yürütmüştür. 7 yıl içerisinde yaklaşık 400+ genci ücretsiz yurt dışına göndermiştir. Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Avrupa Dayanışma Programı kapsamında akredite edilerek Kalite Sertifikası almıştır. Aynı zamanda Eurodesk Temas Noktası olarak gençlik bilgilendirme faaliyetlerine devam etmektedir” açıklamasını yaptı. 

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.