SORGED eğitimleri hız kesmiyor

SORGED eğitimleri hız kesmiyor

Sorgun’da faaliyetini sürdüren Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gençlik projeleri destek programı kapsamında eğitimlere devam ediyor.

A+A-

Sorgun’da faaliyetini sürdüren Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) gençlik projeleri destek programı kapsamında eğitimlere devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, Sorgun Gençlik Derneği koordinatörlüğünde ve Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde yürütülen “Genç Değişim, Genç Gelişim” başlıklı proje çerçevesinde “Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Eğitimi” “Etkili Sunum ve Topluluk Önünde Konuşma Becerileri Eğitimi” düzenlendi.

SORGED Başkanı Halil Uğuz, yaptığı açıklamada gençlere yönelik eğitimlere ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

Uğuz, “Proje kapsamında gençlerin kişisel ve kişilerarası becerileri arttırmaya yönelik eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda; düzenlediğimiz eğitimlerle gençlerin iletişim becerileri, takım çalışması, organizasyon becerileri, problem çözme becerisi, kriz yönetimi, liderlik, analitik düşünce, sosyal girişimcilik, dijital yeterlilikleri gibi bilgi, beceri ve yeterlilikleri gelişebilmektedir.”dedi.

DİJİTAL PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA EĞİTİM

Günümüzde gençlerin en önemli sorunları arasında genç işsizliği yer aldığını ifade eden Uğuz, “Yaşanan işsizlik sorununun aksine dijital pazarlama sektöründe gerekli personel bulunamıyor. Sosyal medyadan SEO’ya, web tasarımdan Adwords hesap yönetimine kadar birçok uzmanlık alanını içinde barındıran dijital pazarlama birçok genç için büyük iş fırsatları sunuyor. Eğitim programı ile gençlere, dijital pazarlama ve günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelen dijital araçlar ve sosyal medya araçlarının kişisel ve iş dünyasına yönelik etkili bir şekilde kullanılmasına yönelik bilgi ve beceriler kazandırıldı. Ayrıca eğitime çevrimiçi olarak Boyner Dijital Pazarlama uzmanı Şahin Uzunşimşek katılım sağlayarak dijital pazarlama hakkında gençlere detaylı bilgilendirme yaptı. Günümüz iş dünyasında etkili sunumlar yapabilmek ve topluluk önünde konuşabilmek başarılı bir kariyer için gereken profesyonel donanımın önemli bileşenleri haline gelmiştir. Bununla birlikte etkili sunum yapmak birçok yetkinliğin bir arada olmasını gerektir ve topluluk önünde konuşmak en yaygın fobilerdendir. Etkili bir sunum yapmak hazırlık, araştırma teknik donanım, modern sunum metotlarının kullanımı, beden dilinin etkili kullanımı ve stres yönetimi gibi yetkinlikler gerektirir. Bu Eğitim ile gençlere etkili sunum yapmak ve topluluk önünde kendini rahat ve etkili bir şekilde ifade edebilme yetkinliğini kazandırıldı.” diye sözlerini tamamladı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.