Osman Özdemir

Osman Özdemir

Sizce haklılar mı?

A+A-

Yaşanan bu süreçte dünya siyaseti ön görülemez bir hâl aldı ki insanlar kendince düşünmeye başladığı zaman “Bir deli çıkacak kıvılcımı yakacak ve III. Dünya savaşı çıkacak.” gibi konuşmalar gerçekleştiriyor ve yorumlar yapıyor.

Amerika - Kuzey Kore – Rusya – Ukrayna – Yunanistan – Suriye – Libya ülkelerin sanki bile isteye bu savaşı başlatmak için ortamı ısıtma görevi verilmişçesine  hareket etmesi, İsrail’in her çıkan karışıklıkta “Arz-ı Mev’ud” hayaliyle şımarması ve insanlığı yok sayması, Uzakdoğu ülkelerinin ağırlıklarını ortaya koymasına karşılık Dünya’yı son iki yüz yıldır yönettiğini sananların bu tehlikeyi bertaraf etmeye çalışmaları, terör örgütleri…

Sahi, biz Türkiye olarak bu denklemin neresindeyiz?

Hemen söyleyeyim, biz bu denklemin çözülmemesi için en büyük problemiz. ‘’Abarta Osman demeden ‘’ demeden önce açıklayayım. Tamam, belki tek başımıza büyük işler yapacak teknik donanımdan yoksunuz, belki ekonomimiz kimilerine göre pamuk ipliğine bağlı fakat şunu kaçırmayalım: 

Tarihi bağlar, dini bağlar ve jeopolitik konumumuz itibariyle Dünya dengelerinin en kritiği olan Ortadoğu’nun anahtarı bizim elimizde. Evet belki, her istediğimiz olmayabilir bu süreçte fakat bizim istemediğimiz şeyler de çok çok zor oluyor farkındaysanız. 

Türkiye olarak ayakta kalmaya ve düşeni kaldırmaya çalışıyoruz. Ortaya bir şekilde doğru ya da yanlış, erken ya da geç kendi çıkarları için fikirler koyarken diğer taraftan da Emperyalizme, Faşizme ve Sömürge Düzenine baş kaldırıyoruz. Bunu ben mi diyorum hayır devlet başkanlarının Türkiye üzerinden yaptığı açıklamalara bakarsanız ne demek istediğimi çok iyi anlarsınız.  

Türkiye bu Dünya’nın bu çarpık düzenine en azından siyaseten baş kaldırıyor bu düzenin bastırdığı büyük devletlerin gazabından korkup da başkaldırmaya tereddüt eden onlarca ülke var. Bu onurlu başkaldırımızı devam ettirirsek dönüp ardımıza baktığımızda sessizce kendi içlerinde “Dünya Beşten Büyüktür!” diye haykıran, senelerdir ezilen, horlanan, sömürülen onlarca ülkenin desteğini ve muhabbetini göreceğiz.

Yeter ki, İsrail oğullarının Arz-ı Mev’uda inandığı kadar bizler de kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de haber edilmiş olana inanalım ve yürüyelim…
   
Ekonomik baskılar, Akaryakıt ve Döviz Kurlarının dalgalanmasından dolayı ettiğimiz zararlar.

Dik durup sabredelim ve inanalım…

Ülkemiz için çokça şükür
Çokça Dua edelim...

Selametle.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar