Siyasilere çağrı! Yozgat artık kaldırmıyor

Siyasilere çağrı! Yozgat artık kaldırmıyor

Yozgat kent merkezinden geçen E-88 karayolunda meydana gelen trafik kazalarındaki artış, çevre yolunu gündeme getirdi.

A+A-

Yozgat kent merkezinden geçen E-88 karayolunda meydana gelen trafik kazalarındaki artış, çevre yolunu gündeme getirdi.

 Hemen hemen her gün meydana gelen trafik kazalarında mal kaybı öne çıkarken, can kayıplarının olmaması büyük bir şans olarak görülüyor.

TRAFİK KARMAŞIK HALDE

Türkiye’nin önemli ulaşım noktalarından olan Yozgat’ta trafik yoğunluğu dikkat çekiyor. Türkiye’nin doğu-batı, güney-kuzey bağlantısını sağlayan Yozgat’ta trafik karmaşık hale geldi. Yozgat’ın trafik yoğunluğunu ortadan kaldırılması için yapılan ancak geçen süre zarfında katkı sağlayamayan köprülü alt geçitte sorun oluşturmaya başladı.

SİYASİLERE ÇAĞRI

Yozgat’ın ortasından geçen E-88’te trafik yoğunluğu her geçen artıyor. Trafik yoğunluğu nedeniyle mevcut yol, ihtiyacı karşılayamayacak duruma geldi. Yozgat’ta trafik akışının sağlanması ve Yozgat’ın gelişimi açısından çevre yolu ihtiyaç oldu. Yozgat’ta vatandaşlar çevre yolunun bir an evvel yapılması konusunda siyasilere çağrı yapıyor.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi’ne konuşan vatandaşlar, E-88 karayolunda trafik yoğunluğu nedeniyle trafik kazalarında artış meydana geldiğine değiniyor. Yozgat’ın artık çevre yoluna ihtiyaç duyduğunun altını çizen vatandaşlar, “Yol medeniyet olarak değerlendiriliyor. Ancak, Yozgat’ta yol sorun olarak karşımıza çıkıyor. Siyasilerin bir an evvel çevre yolu konusunda çalışmalara başlamaları lazım. Proje çalışmalarının yapıldığı çevre yolunun yatırım programına alınarak başlanması gerekiyor. Birkaç yıl sonra Yozgat’ta trafik sorunu artacaktır” dediler.

YOZGAT ARTIK KALDIRMIYOR

E-88 karayolunun kent merkezinden geçen bölümünde trafik yoğunluğu dikkat çekiyor. Adalet Sarayı kavşağından başlayarak, terminal kavşağına kadar yaşanan yoğun trafik kazalara neden oluyor. Yozgat kent merkezinde uzun araç kuyrukları oluşurken, kazaların da arkası kesilmiyor.

Trafik yükünün ağır geldiği kent merkezinde alternatif arayışlar gündeme taşındı. Ancak kesin çözüm için çevre yolunun bir an evvel devreye sokulması gerekiyor.

SORUNLARI ÇEVRE YOLU ÇÖZER

Yozgat’ta trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı E-88 karayolunun kent merkezi bölümündeki sorunları, çevre yolunun devreye girmesiyle çözüleceği ortak kanaat olarak dikkat çekiyor. Yozgat’ta gündeme alınan ve çalışmalarına başlanan çevre yolu ile ilgili çalışmaların hızlandırılması isteniyor.

Kent merkezindeki yoğunluğun ve kazaların en aza indirilmesi için buraya bir çevre yolu yapılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, “Adalet Sarayı kavşağı ve terminal kavşağı arasında kazalar meydana geliyor. Bu kazaların birçoğu maddi hasarlı olarak sonuçlanıyor. Bunların en büyük nedeni bölgenin önemli bir geçiş noktası olması, trafiğin yoğunluğu, sürücülerin dikkatsizliği ve kurallara uymamasından kaynaklanıyor. Bu kazaların azaltılabilmesi için çevre yolu kaçınılmaz hale geliyor. Trafik kazalarının azalması için bu bölgeye bir çevre yolu yapılması şart. Hem potansiyel açısından şart, hem kaza riskini aza indirme açısından şart. Çünkü bu derece önemli olan bir yol şimdiki potansiyeli karşılamada zorluk yaşatıyor” şeklinde konuştu.