Sivas'tan Yozgat'a atanmıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yeni görevine adım attı

Sivas'tan Yozgat'a atanmıştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yeni görevine adım attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Sivas'tan Yozgat'a Atanan Alperen Yıldırım, Aydıncık Kaymakamlığı'na göreve başladı.

A+A-

Sivas'tan Yozgat'a Atanan Alperen Yıldırım, Aydıncık Kaymakamlığı'na göreve başladı.

Sivas’tan Yozgat'ın Aydıncık ilçesine atanarak görevine başlayan Alperen Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yeni görevine adım attı. Kaymakamlık binası önünde düzenlenen karşılama töreninde, ilçe protokolü tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Yıldırım, görevine başladıktan hemen sonra ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Aydıncık ilçe protokolü, Kaymakam Yıldırım'ı makamında kabul ederek tanıttı. İlk toplantısında kamu kurum müdürleri ve amirleri ile bir araya gelen Kaymakam Alperen Yıldırım, kendisini ve hedeflerini tanıttı. Yıldırım, ilçenin daha iyi bir geleceği için birlikte çalışma çağrısı yaptı.

Alperen Yıldırım, Sivas ilinde doğdu ve eğitim hayatına bu şehirde başladı. 2021 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Yıldırım, ardından Sivas Barosu'nda Avukatlık Stajını tamamladı ve Avukatlık Ruhsatnamesi aldı.

ilk-toplantisini-yapti-001.jpg

Mülki İdare Amirliği mesleğine 2023 yılında adım atan Yıldırım, stajlarını başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra Malatya ilinde deprem sonrası konteyner kent sorumlu Mülki İdare Amiri olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı'nın 28 Eylül 2023 tarihli onayı ile Aydıncık ilçesine atanarak yeni görevine başlayan Alperen Yıldırım, ilçenin idari işlerini yönetmek üzere 09 Ekim 2023 tarihinde görevine başladı.

Aydıncık ilçesi, yeni Kaymakamı Alperen Yıldırım ile daha güçlü bir yönetim ve hizmet anlayışına sahip olmaya hazır. İlçenin sosyal ve ekonomik kalkınması için çalışmaların hız kazanması bekleniyor.

 

İlgili Haberler