Sinan Oğan kimdir, memleketi neresi, hangi siyaseti partilerde bulundu, ne iş yapıyor?

Sinan Oğan kimdir, memleketi neresi, hangi siyaseti partilerde bulundu, ne iş yapıyor?

Sinan Oğan kimdir, kaç yaşında, evli mi, kaç çocuğu var, memleketi neresi, hangi partiden milletvekili oldu, daha önce hangi görevlerde bulundu, hangi ittifakın cumhurbaşkanı adayı oldu, Ata İttifakında hangi partiler yer alıyor? İşte tüm merak edilenler

A+A-

Sinan Oğan kimdir, kaç yaşında memleketi neresi, hangi partiden milletvekili oldu, daha önce hangi görevlerde bulundu, hangi ittifakın cumhurbaşkanı adayı oldu? İşte tüm merak edilenler..

Ata İttifakında hangi partiler yer alıyor, Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan kimdir, kaç yaşında, evli mi, kaç çocuğu var gibi sorular arama motorlarında aranmaya başladı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı adaylarının Sinan Oğan olduğunu açıkladı. Özdağ, kurdukları ittifakın adının ise "ATA" olduğunu bildirdi.

Türkiye seçime gidiyor…

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim için dün karar imzalandı ve start verildi.

YSK takvimi hazırlarken, partiler de seçmenle görüşmeleri hızlandırdı.

"ATA İTTİFAKI"

Bu kısacık arada bir ittifak daha kuruldu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “ATA İttifakı” kurduklarınıduyururken, Cumhurbaşkanı adayını da açıkladı.

CUMHURBAŞKANI ADAYI OLDU

Daha önce MHP'den iki kez ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Özdağ, “ATA İttifakı imza töreni ve ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Sinan Oğan’ın adaylığının açıklanması için düzenlediğimiz tören saat 14.00’de Zafer Partisi Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.” dedi.

Özdağ, “Türk milleti 1921 Anayasası’nı savunan 2 ittifak karşısında çaresiz değildir. Artık ATA İttifakı var.” ifadelerini kullandı.

İTTİFAKLAR SEÇİMİ

14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimler için Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ile Emek ve Özgürlük İttifakı kurulmuş durumda.

Memleket Partisi, Zafer Partisi, Doğru Parti ve Adalet Partisi de daha önce dördüncü ittifakı kuracaklarını kamuoyuna duyurmuştu.

Ancak Memleket Partisi, daha ittifak kurulmadan bu gruptan ayrıldı. 

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967 Iğdır doğumludur.

Sinan Oğan, stratejik araştırmacı ve 24. dönem MHP Iğdır milletvekilidir.

SİNAN OĞAN NERELİ?

Azeri kökenli olan Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamladı. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi’nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır.

İleri düzeyde Rusça ve akademik düzeyde İngilizce bilen Sinan Oğan, Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsünde araştırma görevlisi, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesinde öğretim görevlisi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yaptı.

SİNAN OĞAN KAÇ YAŞINDA?

1967 doğumlu olan Sinan Oğan 56 yaşında. Oğan, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Rusya Ukrayna Araştırmaları Masası Başkanlığı yapmıştır. Daha sonra, 2004 yılında TÜRKSAM'ın kuruculuğunu üstlenmiştir. Bir dönem TİKA Azerbaycan temsilciliği de yapan Sinan Oğan, televizyon ekranlarında program yapımcılığı da yapmıştır.

Sinan Oğan, 2015 yılında MHP Genel Başkan adaylığını açıklamıştır ancak 26 Ağustos 2015 tarihinde partiden ihraç edilmiştir. Daha sonra açtığı davayı kazanarak 2 Kasım 2015 tarihinde ihraç edildiği Milliyetçi Hareket Partisi'ne geri dönmüştür.

10 Mart 2017'de ise Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan ile beraber MHP'den yeniden ihraç edilmiştir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler