Şenol Ayaroğlu yeniden başkan seçildi

Şenol Ayaroğlu yeniden başkan seçildi

Bozok Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Şenol Ayaroğlu güven tazeledi.

A+A-

Bozok Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Şenol Ayaroğlu güven tazeledi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen genel kurul toplantısına, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, Yozgat Belediyesi eski Başkanı ve Yozgatspor 1959 Kulüp Başkanı Kazım Arslan ve delegeler katıldı.

secim-1-1-332x221.jpg

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan genel kurul toplantısında bir konuşma yapan Bozok Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Şenol Ayaroğlu, “ “Bir fidan toprağa düşer sonra çınar yetişir” sözüyle 2016 yılında kuruluşunu yaptığımız kooperatifimiz, bugün siz değerli esnaflarımızla beraber büyük bir aile oldu. Sizden aldığımız bu destek ve güvenle büyümeye devam ediyoruz. Kıymetli esnaf kardeşlerim, 2016 yılında kurucusu olduğumuz kooperatifin yaptığı çalışmalardan kısaca bahsetmek istiyorum. 2016 yılında 2 milyon kredi kullanıldı. 2020 yılında 70 milyon destek verildi. Esnafımıza yardımcı olduysak ne mutlu bize. Tabi ki burada desteklerin en büyük katkısı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ait. Ayrıca esnafın abisi Sayın Abdulkadir Akgül desteklerini hiç esirgemedi. 2020 yılında hepimizin hayatına giren salgın hastalıkla beraber bir takım sıkıntılar doğmuştur. Bu sıkıntıların atlatılması için bizlerde kooperatifimiz olarak üzerimize düşeni banka şube müdürümüzle, banka personelimizle yerine getirdik. Burada yapılan desteklerden en önemlisi 25 bin TL tutarında 6 ay ödemesiz kredi imkânı sunmamız. Burada, ilimizde üyelerimize düzenli bir şekilde hizmet ettik. 2016 yılında almış olduğumuz emanetin farkındayız ve bu sorumluğun gereğini her zaman yapmaya da hazırız. Bu zamana kadar beraber yürüdüğümüz yönetim kadromuz ve siz değerli üyelerimizle yürümeye ve büyümeye devam edeceğiz inşallah. Bununla beraber her yıl yaptığımız yönetim kuruluyla beraber 1’inci ay ve 2’inci ay arası bütün esnaflarımızı tek tek gezip ziyaret etmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Belediye Başkanı Celal Köse ise “ Kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış başta Şenol Ayaroğlu olmak üzere yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Yozgat’ta esnaflık zor bizler de esnaf çocuğuyuz aranızda sıkıntıya düşmemiş uykusu bölünmemiş çeki yazılmamış esnaf arkadaşlarımız çok azdır. Nüfusu 100 150 bin üzerindeki şehirlerde esnaflık yapmak çok zor. Allaha hamd olsun ki esnafımız ayakta kalmayı başardı özellikle pandemi döneminde çok zorlu süreçten geçtik pek çok arkadaşımız işyerlerini kapatma noktasına geldi sıkıntıya düştü çileli bir hayat yaşadı. Cumhurbaşkanımız kıymetli değerli büyüğümüz Recep Tayyip Erdoğan beyefendi ve TESKOB genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün Yozgat’a verdiği önemden dolayı Yozgat’ta ki esnaflarımıza önce nefes kredisi ile birlikte ve arkasından Bozok Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 139 milyon Yozgat merkezde ki esnaflarımıza destek olarak ayakta durdu. Bizler bu sıkıntıyı ne kadar azaltırız üzerimizde ki baskıyı sosyal baskıyı ekonomik baskıyı kişisel baskıyı ve rahatlamak noktasında destek noktasında neler yapabilir diye düşündüğümüzde hamd olsun belediye meclis üyelerimizle birlikte alınan kararlar pandemi döneminde işyerleri kapatılan ve kapanma noktasına gelen tüm esnaflarımıza belediye olarak kiracılarımızdan hiçbir kira almadık ve halada almamaya devam ediyoruz. Pandemi sürecini el birliği ile atlatmanın peşine düştük bu süreçte kıymetli oda başkanlarımızla hep birlikte çalıştık. Belediye olarak hiçbir esnafımızı ayırmadık bu makam ayırma makamı değil burası ihtiyaç makamı.” diye konuştu.