Selçuk Bayraktar'dan Yozgatlı Korgeneral Osman Erbaş'la ilgili herkesi duygulandıran paylaşım

Selçuk Bayraktar'dan Yozgatlı Korgeneral Osman Erbaş'la ilgili herkesi duygulandıran paylaşım

Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar Bitlis'deki helikopter kazasında şehit olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yozgatlı Osman Erbaş'la ilgili duygulandıran bir paylaşım yaptı.

A+A-

Bayraktar şehidimiz Erbaş için 'Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir Komutanımızdı.' ifadelerini kullandı.

Bayraktar telegram hesabından yaptığı video paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

Milli SİHA'ları geliştirme çalışmalarımız sırasında bölgede tanıştığımız Osman Erbaş Paşamız ve kahraman askerleri #Bitlis'deki helikopter kazasında şehadete ulaştı.

Allah Şehitlerimize rahmet eylesin, yaralılarımıza acil şifalar versin.

"ŞEHİT OSMAN PAŞAMIZ"

Şehit Osman Paşamız ile 2010'da Doğubayazıt'ta Tugay Komutanıyken tanışmıştım. Mini İHA'larımızı operasyonlarda kullanacak personele eğitim vermek üzere davet etmişti. O dönemde doğudaki sınır karakollarını teker teker kendisiyle gezmiştik. Kalender, babacan, alçak gönüllü, herkesin ve tüm Mehmetçiğin sevdiği kahraman bir Komutanımızdı.

Yıllar içinde dostluğumuz hiç bitmedi. Milli S/İHA sistemlerimizin gelişiminde çok büyük desteği oldu. Ülkemizin dünyada S/İHA'ların kullanımında bu noktaya gelmesinde rolü çok büyüktü. En son TEKNOFEST ziyaretinde yüz yüze görüşüp alanı beraber gezmiştik. Gençlerin projelerini görüp ülkemiz adına çok mutlu olmuştu.

Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun Komutanım... Özlemini duyduğunuz şehadete kavuştunuz...

Bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik Komutanım... 

 

 

Sizi, muhabbetinizi, dostluğunuzu, kahramanlığınızı hep özleyeceğiz...

İlgili Haberler