‘Şehir ve Kadın’ konulu fotoğraf yarışması düzenlenecek

‘Şehir ve Kadın’ konulu fotoğraf yarışması düzenlenecek

Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen “Şehir ve Kadın” temalı fotoğraf yarışmasıyla, objektifler bu kez kadınların şehirde yeni bir biçim kazanan hayatlarına çevriliyor.

A+A-

Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir Temsilciliği öncülüğünde, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen “Şehir ve Kadın” temalı fotoğraf yarışmasıyla, objektifler bu kez kadınların şehirde yeni bir biçim kazanan hayatlarına çevriliyor.

Şehir kültürünün oluşmasında ve yaşanmasında kadının etkisi şüphesiz çok büyük. Üstlendiği farklı rollerle birlikte kadınlar, içinde bulundukları toplumu durmaksızın etkilemekte ve aynı oranda da etkilenmektedir. “Şehir ve Kadın” konulu yarışmada amaç, kadınların toplumsal hayatta üstlendiği farklı kimliklere dikkat çekmek. Aynı zamanda günlük hayatlarına sanatın gözünden yeni bir bakış atmak.
“Şehir ve Kadın” konulu yarışmanın jüri üyeleri arasında; Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Çimen, Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Elif Öztürk Özgöncü, Balıkesir BASAF Başkanı Erhan Alan, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve GSF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, fotoğraf sanatçısı Mehmet Özcan, Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, Balıkesir BASAF Üyesi Osman Sipahi Balıkesir Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Yılmaz, Bandırma On yedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve KADEM Balıkesir Temsilcisi Zeliha Kahraman yer alıyor.

kadem-sanat-balikesir-fotograf-sm-facebook-1.jpg

Başvuruların başladığı yarışma, amatör ya da profesyonel, fotoğrafa ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık. “Şehir ve Kadın” konulu fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi: 10 Eylül 2021. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonunda ilk üç eserden birinciye 8.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye ise 4.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılabilecek. Yarışmaya ilişkin sorular için ise [email protected] adresinden irtibat kurulabilecek.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.