Sarıkaya'da esnafın çağrısına kayıtsız kalmadı! Anında çalışmalara başlandı

Sarıkaya'da esnafın çağrısına kayıtsız kalmadı! Anında çalışmalara başlandı

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Arslan'ı makamında ağırlayarak esnafın yaşadığı sıkıntılara çözüm bulma adına bir dizi çalışmaya başladı.

A+A-

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Sarıkaya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut Arslan'ı makamında ağırlayarak esnafın yaşadığı sıkıntılara çözüm bulma adına bir dizi çalışmaya başladı. Ziyarette, esnafın karşılaştığı sorunları dile getiren Oda Başkanı Arslan, esnaf için uygun bir işyeri yapılması talebini iletti.

Başkan Arslan, belediye başkanının gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini dile getirerek, "İşyeri sıkıntısı yaşayan esnaf arkadaşlarımız için Belediye Başkanımız Ömer Açıkel ile görüşüp esnaflarımız için uygun bir yerde işyeri yapılmasını talep ettim. Başkanımız, Şehitler Bulvarı'nda bulunan Hacı Hasan Bor Parkı kenarında işyerleri oluşturmayı teklif etti. Tapuda üzerine işyeri olmayan esnaf arkadaşlarımızın faydalanacağı bu proje için belediyemiz çalışmaya başladı. İlgilenen esnaflarımızın odamıza başvurup görüşlerini bildirmesini rica ediyorum" şeklinde konuştu.

baskanlar-kayitsiz-kalmadi.jpg

Bu çerçevede, belediye başkanı ve esnaf odası başkanının ortak çabalarıyla başlatılan projenin, esnafın işyeri sorunlarına çözüm getireceği öngörülüyor. Şehitler Bulvarı'nda oluşturulacak işyerleri, tapuda üzerine işyeri kaydı bulunmayan esnaflar için bir fırsat oluşturacak. Projeye ilgi gösteren esnafların, odalarına başvurarak görüşlerini bildirmesi bekleniyor.

Bu anlamlı işbirliği ve proje, esnafın yaşadığı sıkıntılara duyarlılıkla yaklaşan yerel yönetimin, çözüm odaklı adımlar atarak esnafın ekonomik açıdan güçlenmesine katkı sağlamasını amaçlıyor. Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel'in esnafın taleplerine kayıtsız kalmayarak başlattığı bu proje, bölgedeki işyeri sorunlarını çözme yolunda umut verici bir gelişme olarak nitelendiriliyor.

Etiketler : ,
İlgili Haberler