Saraykent'te öğrenciler projelerini sergilediler

Saraykent'te öğrenciler projelerini sergilediler

Saraykent’te TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları okul sergilerinde öğrenciler bireysel ilgileri doğrultusunda seçtikleri konuları inceleyerek hazırladıkları alt projelerle, bilimsel araştırma süreçlerini sergilediler.

A+A-

Saraykent'te TÜBİTAK projesi kapsamında ilk açılış Marziye-İbrahim Ertek Ortaokulu'nda gerçekleştirildi.
Saraykent İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Şube Müdürleri Yasin Gürsoy ve Rıza Uslu ile diğer Kurum amirleri tarafından kurdele kesilerek açılışı yapılan Bilim sergisi katılımcılar tarafından gezildi.

Öğrenciler yaptıkları bilimsel çalışmaları stantlarda sergilediler. Sergi hakkında bilgi veren Okul Müdürü Kadir Olcay, "Okulumuzda TÜBİTAK proje kazanımlarından gerçekleştirdiğimiz bilim sergimizde pek çok proje yer alıyor. Okulumuz Genç Bilim Adamları yetiştirmek gayesiyle bilim ve teknolojileri teşvik eden TÜBİTAK 4006 projesini başarıyla yürütmüş ve sergilemiştir. Başta proje yürütücümüz olmak üzere projede görevli tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim. Ayrıca sergi açılışımızı gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet DOĞAN' a ve tüm katılımcılara teşekkür ederim" dedi.

TÜBİTAK tarafından temel ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak gerçekleştirilen bu fuarlarla öğrencilerin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, "Bu fuarların amacı, öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır" diye konuştu.

TÜBİTAK Bilim Fuarlarına her geçen yıl başvuru sayısının arttığını ifade eden İlçe Müdürü Ahmet Doğan, “Bilim Sergilerinin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve okullarının bu organizasyonlarda yer alması için liderlik eden okul müdürlerimizi kutluyorum " ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.