Saraykent’te aşılama çalışmalarına vatandaşın ilgilisi artıyor

Saraykent’te aşılama çalışmalarına vatandaşın ilgilisi artıyor

Saraykent halkının aşıya daha hızlı ulaşabilmesi için Kaymakamlık Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı tarafından ilçe merkezine aşı noktası kuruldu.

A+A-

Saraykent halkının aşıya daha hızlı ulaşabilmesi için Kaymakamlık Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı tarafından ilçe merkezine aşı noktası kuruldu. Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, ilçede aşıya ilginin giderek arttığını ve ilerleyen günlerde aşılama çalışmalarının ev ziyaretleri ile süreceğini ifade etti.

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, Ak Parti İlçe Başkanı Necmettin Kaya, Ozan Beldesi Belediye Başkanı Mustafa İleri ve Dedefakılı Belde Belediye Başkanı Haydar Coşkun ile birlikte aşı noktasını ziyaret ettiler.

Saraykent’te aşıya gösterilen ilginin hızla artmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Ali Açıkgöz; “Mevsimsel değişiklikler sebebiyle bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bugünlerde aşı, her zamankinden daha büyük önem arz etmektedir. Saraykentli vatandaşlarımızın aşı noktalarımıza gösterdikleri ilginin her geçen gün arttığını görüyoruz. Bugün başkanlarımızla beraber hem vatandaşlarımızla bir araya gelme imkanı bulduk hem de sağlık görevlilerimizin fedakarca çalışmalarına bir kez daha şahitlik ettik. İnşallah ilerleyen günlerde aşı çalışmalarımıza hane ziyaretleri ile de katkı sağlayacağız.” dedi.