Sanatın ve kültürün kalbi Yozgat'ta atacak

Sanatın ve kültürün kalbi Yozgat'ta atacak

Yozgat, 13-14 Aralık tarihlerinde sanatseverleri Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından sahnelenen özel bir tiyatro eseriyle buluşturacak.

A+A-

Yozgat, 13-14 Aralık tarihlerinde sanatseverleri Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından sahnelenen özel bir tiyatro eseriyle buluşturacak. Türk halk müziğinin efsane isimlerinden Aşık Veysel'in yaşamına odaklanan bu etkinlik, Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

asik-veysel-tiyatrosu-sahnelenecek2.jpg

Bozok Üniversitesi, Türk halk müziğinin önemli figürlerinden Aşık Veysel'e adanmış bu özel tiyatro eserine ev sahipliği yapacak. Eser, 13-14 Aralık 2023 tarihlerinde her iki gün de saat 19:00'da sanatseverlerle buluşacak.

asik-veysel-tiyatrosu-sahnelenecek1.jpg

Etkinlik kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi yetkilileri, katılımcıların biletlerini Üniversite SKS Daire Başkanlığı ve Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nden temin edebileceklerini açıkladı. Bilet fiyatları ise oldukça uygun: Öğrenci Bileti 30 lira, Sivil Bileti ise 45 lira olarak belirlendi.

Tiyatro gösterisi, Aşık Veysel'in hayatına dair dokunaklı anlatımıyla sanatseverlere unutulmaz bir kültür ve sanat deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bu özel gösteriyi kaçırmamak için biletlerinizi önceden temin etmeyi unutmayın!

asik-veysel-tiyatrosu-sahnelenecek.jpg

Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve biletlerinizi temin etmek için, Üniversite SKS Daire Başkanlığı ve Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi'nin iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Sanat dolu bir akşam geçirmek için 13-14 Aralık tarihlerini şimdiden takviminizde işaretleyin!

Etiketler :
İlgili Haberler