Şaka değil gerçek! Akıllara durgunluk veren olay Yozgat'ta yaşandı

Şaka değil gerçek! Akıllara durgunluk veren olay Yozgat'ta yaşandı

Yozgat'ın Hacıçeşmesi köyünde yaşanan şaşırtıcı bir olay, köylüleri hayrete düşürdü. (Ş.Ş.) isimli bir vatandaş, emanet olarak kullanmak üzere aldığı otomobilin kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığını iddia etti.

A+A-

Yozgat'ın Hacıçeşmesi köyünde yaşanan şaşırtıcı bir olay, köylüleri hayrete düşürdü. (Ş.Ş.) isimli bir vatandaş, emanet olarak kullanmak üzere aldığı otomobilin kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındığını iddia etti. Ancak yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkan detaylar, olayın aslında bir planın parçası olduğunu gösterdi.

Yerköy Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, (Ş.Ş.) tarafından yapılan ihbar üzerine harekete geçti. Yapılan detaylı araştırmalar sonucunda, otomobilin hırsızlık süsü verilerek Çorum'un Sungurlu ilçesinde faaliyet gösteren yedek parça işi yapan (K.E.) isimli şahsa 23 bin liraya hurda değerinde satıldığı tespit edildi.

emanet-araca-hirsizlik-susu-verdi.jpg

Olayın şok edici boyutu, aracın emanet alındıktan sonra kendi sahibi tarafından çaldırıldığının ortaya çıkması oldu. (Ş.Ş.) isimli şahsın, otomobili hırsızlık süsü vererek satışa çıkardığı ve bu planın akabinde aracın Çorum'da bir depoda ele geçirilerek ruhsat sahibi (M.T.) tarafından teslim alındığı belirlendi.

Gözaltına alınan (Ş.Ş.) isimli şahıs hakkında başlatılan adli soruşturma devam ediyor. Yapılan titiz çalışmalar, olayın basit bir otomobil hırsızlığı olmadığını, tersine planlı ve organize bir eylem olduğunu gösteriyor. Yaşanan bu ilginç olay, bölgede uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

Etiketler : ,
İlgili Haberler