Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Yozgat'a gelecek!

Rıza Kayaalp ve Taha Akgül Yozgat'a gelecek!

Türk güreşinin önemli isimlerinden Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün katılacağı Yozgat'ta düzenlenen Türkiye Serbest Güreş Süper Ligi Müsabakaları başladı.

A+A-

Türk güreşinin önemli isimlerinden Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün katılacağı Yozgat'ta düzenlenen Türkiye Serbest Güreş Süper Ligi Müsabakaları başladı. Rıza Kayaalp Spor Salonu'nda gerçekleşen müsabakalarda sporcular, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladılar.

Saygı duruşu ve milli marşın ardından konuşan Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, sporcuları tebrik ederek başarılar diledi. Vali Özkan, yaptığı açıklamada, "Ata sporumuz olan güreş müsabakalarının Yozgat’ta yapılması, şehrimizi sporda bir adım daha ileri taşımamıza vesile olacak. Sporcularımıza başarılar diliyor, centilmence mücadele etmelerini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

1-020.jpeg

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Kerim Salman, müsabakaları takip ederek 2024 Paris Olimpiyat Oyunları için hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Salman, "Ülkemizin ve bayrağımızın şanına yakışır mücadelemizle olimpiyat madalyaları kazanacağız" dedi.

Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları'na 14 serbest ve 14 grekoromen takımdan yaklaşık 550 sporcu ve antrenörün katıldığını söyleyen Salman, "Süper Lig müsabakaları güreşin en zirvesi. Burada ekonomik olarak güç olarak en güçlü kulüplerimiz yarışıyor. Burada yarı finale kadar müsabakalarımız devam edecek" şeklinde konuştu.

Salman, ayrıca 2024 Paris Olimpiyatları için hazırlıkların devam ettiğini ve Türkiye'nin olimpiyat madalyalarıyla dönmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Yozgat'ta devam eden Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları'nın yanı sıra Grekoromen Güreş Süper Ligi mücadeleleri 18-19 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. 2 gün sürecek olan müsabakalar, güreşseverlere heyecan dolu anlar yaşatacak.

Etiketler :
İlgili Haberler