Rektör Karadağ’dan çağrı! Katkı sunmalarını istedi

Rektör Karadağ’dan çağrı! Katkı sunmalarını istedi

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesinde eğitim öğretim süreçlerine ilişkin toplantı düzenledi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ Tıp Fakültesini öğretim elemanları ile bir araya gelerek 2021-2022 eğitim öğretim dönemi eğitim süreçlerinin planlaması yönetilmesi ve ortak akıl ile oluşturulacak yol haritasına ilişkin istişare toplantısı düzenledi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu yaptı. Zorlu pandemi sürecinde değerli öğretim elemanlarının göstermiş olduğu üstün gayret ve çabalardan dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Çiçekcioğlu, yüz yüze eğitim için alınan tedbir ve önlemlere ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ 2021-2022 eğitim öğretim dönemi öncesi eğitim öğretim süreçlerinde nelere dikkat edilmeli, nasıl bir yol haritası izlenmeli, eğitim öğretime yönelik talep ve beklentiler neler gibi soruları ortak aklı çalıştırarak değerlendirilmesi ve istişare edilmesi adına bir araya gelerek böyle bir toplantı düzenlediklerinin altını çizdi.

2-048.jpg

Tıp Fakültesi özelinde salgın sürecinde eğitim öğretim süreçlerinin başarılı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, çevrimiçi eğitimde de uygulamalı birimlerin çok daha elzem olduğu bir alanda yüz yüze eğitimi aratmayacak bir anlayışla bu süreci çok daha başarılı şekilde yönettiklerini dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında; “Akademiada eğitim öğretim süreçlerinin sürdürülmesinde akademik nosyonu olan, akademik anlayışa haiz hocalar sorumluluklarının bilincindeler. Geleceğin hekimlerini yetiştiriyorsunuz. Bu anlamda gerek Temel Tıp Bilimleri gerekse de Klinik Tıp Bilimlerinde eğitim öğretim süreçlerinin daha iyi yönetmenin, iddialı olmanın cazibesi ve sorumluluğu içinde olmalıyız. Akademianın temelinde tedricilik, güncelleme, yenileme ve sorgulama vardır. Dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerini yönetmede olmazsa olmazımız kendimizi yenilemek güncellemek olmalı. Bizlere katkı sunan, değer atfeden, önemseyen, bizleri görünür kılan ve marka üniversite hüviyetine ulaşmada çaba sarf eden siz değerli çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İhtisas üniversitesi olarak inanç ve kararlılıkla her daim eğitim öğretimde kaliteyi artıran, en iyisini hedefleyen bir başarı hikayesiyle Yozgat Bozok Üniversitesini örnek alınacak bir konuma hep birlikte taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ , Tıp Fakültesi Öğretim elemanlarına geniş yelpazede kullanımı mümkün olan mucizevi bitki kenevirin klinik boyutları ile ilgili bilimsel anlamda katkı sunmaları çağrısında bulundu.

Toplantı, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın, eğitim öğretim süreçlerine ilişkin öğretim üyelerinin beklenti, görüş ve önerilerini dinlemesinin ardından sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler