PTT 181. kuruluş yıldönümünü kutluyor

PTT 181. kuruluş yıldönümünü kutluyor

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan ve Posta Nezareti adıyla 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan, PTT, 181’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

A+A-

Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri  olan ve Posta Nezareti adıyla 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan, PTT, 181’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Yozgat PTT Başmüdürü Murat Budak, kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı hizmet veren, ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atan PTT AŞ’nin 181.nci kuruluş yıldönümünü kutladıklarını söyledi.

Budak, “PTT Ailesi olarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veriyor, 181 yıldır yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımlarımızın yanı sıra, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz” dedi.

PTT AŞ olarak bir dünya markası olma hedeflerine doğru ve emin adımlarla yürüdüklerini bildiren Budak, “İnovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşme temelinde büyük bir değişim ve dönüşüm vizyonuna imza atarak, içinde bulunduğumuz teknoloji çağındaki gelişmeleri başarılı bir şekilde ürün ve hizmetlerimize yansıtıyoruz. Dünün tecrübesini günün teknolojisiyle birleştirerek tüm faaliyet alanlarımızda akılcı, kalıcı ve kaliteli hizmet anlayışımızla daima daha iyiyi ve daha ileriyi hedefliyoruz. Dünyadaki dijital değişim ve dönüşümün hızına yetişmek amacıyla, iki asra yaklaşan tecrübemizi yenilikçi bir anlayışla birleştirerek, bir dünya markası olma hedefimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. Aynı zamanda sportif faaliyetlere destek veriyor, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

PTT’nin 181. Yıldönümümün çeşitle etkinliklerle kutlanacağını belirten Budak, “Başmüdürlük ve Müdürlüklerin binaları bayraklarla süslenecek ve ışıklandırma yapılması sağlanacak. Valilik makamı ziyaret edilerek günün anlam ve önemi konusunda bilgilendirme yapılacak. Yozgat PTT Müdürlüğü, 181. sırada gişeye başvuran müşteriye ödül verilecek” dedi. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.