Prof. Dr. Mustafa Böyükata'dan üniversite öğrencilerine TÜBİTAK projesi hazırlama semineri

Prof. Dr. Mustafa Böyükata'dan üniversite öğrencilerine TÜBİTAK projesi hazırlama semineri

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Erciyes Üniversitesi öğrencilerine yönelik çevrimiçi seminer verdi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Erciyes Üniversitesi öğrencilerine yönelik çevrimiçi seminer verdi.

Seminerin moderatörlüğünü de yürüten, Erciyes Üniversitesi Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Filiz Sönmez’in daveti üzerine, Prof. Dr. Mustafa Böyükata “Üniversite Öğrencileri İçin TÜBİTAK 2209 Programlarına Yönelik Proje Tasarım Teknikleri” başlığı altında hem teknik hem de öğrencilere faydalı olacak pratik bilgiler paylaştı.

Mimarlık Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere, farklı bölümlerden katılımlarla 40 civarında kişi etkinlikte yer aldı. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje hazırlık aşamasında iyi bir analiz yapılmasının gerektiğine değinerek; proje fikrinin niteliğine bağlı olarak, proje için iyi fırsatlar nerede ve nasıl bulunabileceğini, çevrede kaynak, ürün, malzeme ve ilgi duyacak kitle bakımından fırsatların neler olduğunu, proje için beklentiler ve taleplerin neler olduğunu öngörebilmek, benzer proje yapanların gözden kaçırdığı neleri tasarlanan projede yakalanabildiğini, belirlenen proje konusu için çevrede yeni çalışmalara gerçekten ne düzeyde ihtiyaç ve yer olduğunu bilmek ve detaylı analiz etmek gerektiğini ifade etti. Böylece ulaşılacak sonuçlar ışığında uygun fırsatları en iyi şekilde değerlendirerek proje geliştirmek gerektiğini vurguladı.

Katılımcıların sorularına da cevap veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği ve 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında yapılacak çalışmaların öğrencilerin kariyer planlaması yolunda önemli referanslar olacağını ve kendilerini tanıma ve keşfetme imkanı bulabileceklerini belirtti.

Erciyes Üniversitesi Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü üniversitenin Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Filiz Sönmez, ilerde yüz yüze eğitim için de davette bulunarak, yararlı bilgilerin öz biçimde sunulduğu seminer için Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.