Prof. Dr. Kürşad Zorlu'ya büyük onur!

Prof. Dr. Kürşad Zorlu'ya büyük onur!

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu’ya,  merkezi Kazakistan’da bulunan Uluslararası Türk Akademisi tarafından Türk Dünyası ve Türk Dilinin tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı Vilhelm Thomsen Madalyası verildi.

A+A-

Yozgat Bozok İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu’ya,  merkezi Kazakistan’da bulunan Uluslararası Türk Akademisi tarafından Türk Dünyası ve Türk Dilinin tanıtımına yaptığı katkılarından dolayı Vilhelm Thomsen Madalyası verildi.

Bugüne kadar Türk Dünyası ve Türk Dili ile ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı çok sayıda ödül alan Yozgat Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nur Sultan Nazarbayev tarafından kurulan ve tüm Türk Cumhuriyetlerinin üyesi olduğu ortak bir kuruluş olarak faaliyetlerini yürüten Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali, düzenlenen tören ile Türk Dili'nin tanıtımına yaptığı katkılardan ötürü Yozgat Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu'ya 'Vilhem Thomsen Madalyası' verdi.

 

Danimarkalı dilbilimci Thomsen, 15 Aralık 1893'te Orhun Yazıtlarını okumayı başaran bilim adamı olarak biliniyor.

Yozgat Bozok İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Kürşat Zorlu’ya Uluslararası Türk Akademisi tarafından verilen madalya dolayısıyla bir açıklama yapan Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Kalbimizle, dilimizle, fikrimizle bağlı olduğumuz Türk Dünyasına ve Türk diline verdiği emek ve hizmetler dolayısıyla Dekanımız Prof. Dr. Kürşat Zorlu önemli bir ödüle layık görülmüştür. Hocamızın yaptığı çalışmalar, Türk Dünyası ile aramızda ciddi bir köprü vazifesi ifa etmektedir. Bu noktada Üniversite olarak bizleri gururlandıran çalışmalarından dolayı kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.