Prof. Dr. Kürşad Zorlu 2.Uluslararası Güvenlik Kongresi’nde

Prof. Dr. Kürşad Zorlu 2.Uluslararası Güvenlik Kongresi’nde

Yozgat Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu 2. Uluslararası Güvenlik Kongresine katıldı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu 2. Uluslararası Güvenlik Kongresine katıldı.

İstihbarat konusunda akademik camiayla uygulayıcılara, birikimlerini bilimsel ortamda tartışma, farklı bakış açılarını görebilme ve fikir olgunlaştırma imkânı sağlamak maksadıyla, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 23-25 Eylül 2021 tarihleri arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (JSGA) tarafından istihbarat ve güvenlik temalı “II. Uluslararası Güvenlik Kongresi” yapıldı.

2-072.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında, “İstihbarat ve Güvenlik" temasıyla gerçekleştirilen kongrenin açılışına Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu da katıldı. Prof. Dr. Zorlu kongrenin açılış oturumunda davetli konuşmacı olarak “Güvenlik ve İstihbarat Boyutuyla Türk Dünyası, Türk Keneşi’nin Rolü” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Türk dünyasında güvenlik ve istihbarat işbirliği, Karabağ Savaşının etkiler ve Türk Keneşi’nin hangi yenilikleri yapabileceğini aktardığı konuşması büyük ilgi gördü.

3-028.jpg

Kongreye İstihbarat ve Güvenlik alanlarında çalışma yürüten çok sayıda akademisyen, güvenlik uzmanı ve eğitimci ile çeşitli ülkelerden uzmanlar katıldı. Toplamda üç  gün süren 2. Uluslararası Güvenlik Kongresinde, güvenlik ve istihbarat alanlarındaki gelişmeler konunun uzmanları tarafından tüm detaylarıyla irdelendi.

4-011.jpg

4 salonda ve 24 oturumda gerçekleştirilen kongrede konusunda uzman 114 katılımcı toplamda 92 bildiri sundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.