Parkenin Sultanları Yozgat'ı üzdü

Parkenin Sultanları Yozgat'ı üzdü

Kadınlar Hentbol 1’inci Ligi’nde temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor, kendi sahasında Mudanya Belediyesi Spor Kulübü’ne mağlup oldu.

A+A-

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Hentbol liginde temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor, kendi sahasında Bursa temsilcisi Mudanya Belediyespor’e 31-38 mağlup oldu.

Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda oynanan müsabakayı Niğde bölgesinden Caner Can, Feyyaz Şen hakem ikilisi yönetti. Müsabakada Kayseri bölgesinden Mehmet Fatih Kaymaz gözlemci olarak görev yaptı.
Müsabakaya temsilcimiz hızlı başlarken, konuk ekip kontrollü oyunu tercih etti. Savunmada agresif kalan Mudanya Belediyesi hızlı hücumlarla sonuç bulmaya çalıştı.

Müsabakanın ilk 5 dakikası 3-3 ile geçildi. Atiye ile rakip kaleye yüklenen temsilcimiz, rakibin savunmasına karşılık vermekte güçlük çekti. Müsabakanın 10’uncu dakikası 6-6’lük skor ile geçildi.
Atiye Gülseven ile oyunda kalmaya çalışan kızlarımız güçlü rakibinin agresif savunma ve hızla hücumlarına karşılık veremedi.

Bu dakikadan sonra iki takım da skor karşılıklı goller buldu. Müsabakanın 20’inci dakikasından itibaren oyuna ağırlığını konuk ekip Mudanya Belediyesi farkı açmaya başladı. Temsilcimizin savunmasındaki hatalarından yararlanan Mudanya Belediyesi ilk devreyi 13-18 önde kapattı.

Müsabakanın ikinci yarısında da konuk ekip oyundaki ağırlığını hissettirdi. İkinci yarının başından itibaren etkinliğini sürdüren Mudanya Belediyesi farkı artırdı. Hızlı hücumlarla gol bulan Bursa temsilcisi, temsilcimize etkili hücum yapmasına müsaade etmedi.

Müsabakaya tutunmaya çalışan temsilcimiz, rakibinin ataklarına karşılık veremedi. Karşılaşma Mudanya Belediyespor’un 31-38 üstünlüğü ile tamamlandı.

Mudanya Belediyespor’dan Ceren Subaşı attığı 11 golle takımının ve müsabakanın en skorer ismi oldu.
Temsilcimiz Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Semanur Buse Baran 8 golle takımının en skorer ismi olurken, Atiye Gülseven 6, Hilal Doğan ise 5 gol ile takımlarına katkı verdiler.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Atiye Gülseven, Zeynep Yüksektepe, Hilal Doğan, Mudanya Belediyespor’dan Damla Güleç, Ceren Subaşı, Büşranur Şaş, Güliz Karaman, Elif Çağla Şen ve Sonnur Şaş iki dakika cezası aldılar.

Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Atiye Gülseven, Zehra Karadavut ve Zeynep Yüksektepe, Mudanya Belediyespor’dan Ela Yıldız, Mevla Cansu Akbulut, Büşra Nur Şaş sarı kart gördüler. Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar Gençlikspor’da Simge İçer, masabakanın 43’üncü dakikasında kırmızı kartla diskalifiye edildi.