Özbekistan heyetinden Yozgat'a çıkarma!

Özbekistan heyetinden Yozgat'a çıkarma!

Özbekistan Cumhuriyeti yetkilileri Yozgat’ta sanayi ve ticari yatırım işbirliği için kentte incelemelerde bulundu.

A+A-

Özbekistan Cumhuriyeti Devlet yetkilileri, Maşrab Mamirov – Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı, Hurşid Rahmanov – Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Başkâtipi ve Sevara Gafurova – Özbekistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi Yozgat’ta ticari incelemelerde bulundu.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkan Taylan Alakoç, Yozgat Ticaret Borsası, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve temsilcileri ile birlikte ağırladığı Özbekistan yetkililerine Yozgat hakkında bilgi verdi.

Özbekistan heyetinden Yozgat'a çıkarma!

Yozgat'a Sanayi ve Ticari Yatırım İşbirliği hususlarında  bilgi alışverişi ve veri oluşturma çalışması yapmak üzere ziyarette bulunan heyet ile sohbet eden Yozgat Ticaretinin temsilcileri heyete Yozgat Teknopark, Organize Sanayi Bölgelerini gezdirdiler.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, Büyükelçilik yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

YOZGAT'A YATIRIM İÇİN HER TÜRLÜ DESTEK VERİLECEK

Özbekistan Cumhuriyeti ile yapılabilecek sanayi yatırımı ve dış ticaret hususlarında ön değerlendirmeler olduğunu dile getiren Alakoç, ‘’Özbekistan Cumhuriyeti Devlet yetkililerine, İlimize gösterdiği alakadan dolayı teşekkür ederim. Yozgat’ımızın gelişmesi ve büyümesi için gece gündüz demeden çalışacağız, dünyanın neresinde olursa olsun Yozgat’ımıza yatırım yapmaları için biz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Ben tekrar şahsım ve odamız adına katılım sağlayan herkese tekrar teşekkür ediyorum’’ dedi. 

Toplantıya Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Taylan Alakoç, Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Coşkun Kahraman, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan ve temsilcileri ile Yozgat-Yerköy Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Erdoğan Öztürk, TKDK Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker,  KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, ORAN Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yozgat İl Koordinatörü Doğu Sezen, Bozok Üniversitesi Öğretim üyeleri, Bozok Üniversitesi Teknopark Yetkilisi ile iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.