Ozan Yusuf Polatoğlu hayatını kaybetti

Ozan Yusuf Polatoğlu hayatını kaybetti

Ozan Yusuf Polatoğlu, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

A+A-

Ozan Yusuf Polatoğlu, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ozan Yusuf Polatoğlu'nun vefatının ardından sanatçılar taziye mesajı yayınladı.

Ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez şu mesajı paylaştı;

Ülküdaşlar!

Sanat dünyasındaki “Yavuz’’umuz Ozan Arif’imizden sonra Yunus’umuz Ozan Yusuf Polatoğlu ‘muzu da kayıp ettik!
Başımız sağolsun!
Fatiha ...


Sanatçı Uğur Işılak'ın mesajı şu şekilde;

Büyük bir ozanı, yüce bir insanı kaybettik.
Ne söylesem eksik, ne anlatsam yarım.

Ozan Yusuf Polatoğlu gördüğüm en mülayim, en mütevazı insandı.

Allah, mekânını cennet eylesin.

Dostlardan tek ricam, ozanımın aziz ruhuna en az bir Fatiha okumalarıdır.

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın mesajı;

Koronayı şiirle anlatan Ozan Yusuf Polatoğlu korona sebebiyle vefat etmiş. Ozanlık geleneğinin son temsilcilerindendi. Avrupadaki Anadolumuzdu.Tek sevdası ana yurdumuzdu. Ne hazindir ki daima Türkiye için atan kalbi Almanya'da durdu. Garip geldi garip gitti. Menzili mübarek olsun

"ASRIMIZIN YUSUF"U DEMİŞTİ

DUYKON Avrupa basın temsilcisi Doğan Tufan, Asrımızın Yusuf’u olarak anlattığı Ozan Yusuf Polatoğlu’nun sağlık durumu hakkında kısa bir süre önce durumunun iyiye gittiğini söylemişti.

Doğan Tufan şu bilgileri vermişti; “Ozan Yusuf Polatoğlu, kardeşimi 1980 Yılında Avrupa Demokratik Ülkücü Dernekleri (TÜRK FEDERASYON) üyesi Esslingen Türk işçileri derneğimizin, kültür, sanat şöleni programında tanıdım, o günden bu güne kültür programlarını hep takip ettim. Sözlerine, sözleri içindeki özlü deyişleri yüreğimi hoplatır onunla aynı duyguları taşır deyişlerini hep söylerim.

Türk dünyamızın Büyük uyanışına vesile olan kitapları, söz ve müziği hala evlerimizde, gönül dünyamızda dillerimizde hep söylenir, durur.

Ozan Yusuf'umuzu benim anlatmam yeterli olmaz Ozan bir derya bir deniz. Ona kimseler erişemez anlatılması o kadar zor ki.

Ozan Yusuf bir gönül insanı kimseyi incitmez.  Gece gündüz Müslüman Türklüğün var olma mücadelesine elinde kalemi diğer elinde bağlama sazı ile çalıştı, durdu. Dergimiz Aktüelde yazılar yazdı, şiir okuma günleri düzenlendik ona katıldı, yarışmalar düzenledik Jüri oldu genç şairlere ödüller verdik. Hepsi Avrupa’da Türkçeyi sevdirmek, geliştirmek iri ve diri tutmak içindi bu çalışmalarımız.  Ozan Yusuf, Avrupa Türklüğüne bir ırmak misali aktı üstümüze. Avrupa’da milli İslâmî insanı uyanışa vesile oldu, destek oldu olmaya devam etti.”

İlgili Haberler