Nida Tüfekçi Parkı Ankara’da açıldı

Nida Tüfekçi Parkı Ankara’da açıldı

Ankara’nın Çankaya Belediyesi, Yaşamkent Mahallesi’nde 11 dönüm alan üzerine inşa ettiği Nida Tüfekçi Parkı’nı hizmete açtı.

A+A-

Ankara’nın Çankaya Belediyesi, Yaşamkent Mahallesi’nde 11 dönüm alan üzerine inşa ettiği Nida Tüfekçi Parkı’nı hizmete açtı.

Yozgatlı Türk Halk Müziği sanatçısı merhum Nida Tüfekçi’nin adını taşıyan parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Taşdelen, “Türk Halk Müziği’ne, Türk folkloruna hizmet etmiş Yozgatlı sanatçı Nida Tüfekçi Çankaya’da sonsuza kadar yaşayacak” dedi.

nida2.jpg

Çankaya’ya yeni eserler kazandırmaya devam edeceklerini kaydeden Taşdelen, “Biz belediyeciliği halka hizmet olarak görüyoruz, halka hizmet eden aynı zamanda hakka hizmet eder mantığıyla bakıyoruz. Bu hizmetleri gerçekleştirirken kimseyi ötekileştirmiyoruz, kimseyi ayırt etmeden yaratılanı yaratandan ötürü seven anlayışla hareket ediyoruz. Kreşlerimiz, engelli merkezlerimiz, kültür merkezlerimiz, Çankaya Evlerimiz, parklarımız var. Bir bu kadarı da 2022 ve 2023’de olacak ve Çankaya Belediyesi halkçı belediyeciliğin yıldızı olarak parlamaya devam edecek” diye konuştu.

Yozgat’ın yetiştirdiği sanatçı Nida Tüfekçi’nin adını taşıyan park, 11 dönüm alan üzerinde hizmet verecek. Koşu yolu, kondisyon alanı, çocuk oyun alanı ve yeşil alanı ile ferah bir yaşam alanına dönüşen parkın açılışına CHP Çankaya İlçe Başkanı Fahri Yıldırım, CHP Mamak İlçe Başkanı Uğur Açıkalın, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mesut İbiş, Çankaya Yozgatlılar Derneği Başkanı Halil Özkan, Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Koç ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yeniufuk