MTTB'den Yozgat'a önemli bir konuyu gündeme taşıdı

MTTB'den Yozgat'a önemli bir konuyu gündeme taşıdı

Yozgat Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlediği etkinlikle önemli bir konuyu gündeme taşıdı. “

A+A-

Yozgat Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlediği etkinlikle önemli bir konuyu gündeme taşıdı. “İnsan Hakları ve Çevre Hakkı” başlıklı söyleşiye, Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Eğitimci Yazar Dr. Öğretim Üyesi Emre Ekinci konuşmacı olarak katıldı.

mttbden-soylesi1.jpg

Eğitimci Yazar Dr. Emre Ekinci, seminerde yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 10 Aralık 1948 tarihinde kabul ettiği İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin, insan haklarının uluslararası düzeyde korunmasına yönelik önemli bir adım olduğunu vurguladı. Ancak, son günlerde yaşanan olayların insanlığı sorgulama noktasına getirdiğine dikkat çekti. Özellikle Filistin'de yaşanan soykırımın, yaşama hakkının göz ardı edildiği acı bir gerçek olduğunu belirtti.

Milli Türk Talebe Birliği Yozgat Şube Başkanı Muhammed Emin Yurdusever, etkinlik kapsamında yaptığı açıklamada, Gazze'deki insanlık dışı soykırımı duyurarak, farkındalık oluşturmanın kendileri için önemli olduğunu ifade etti. İsrail'in uluslararası hukuku hiçe sayan tutumunun ağır bir bedelle karşılanacağına inandıklarını dile getirdi.

Dr. Emre Ekinci, gençlik hareketleri ve sendikaların birlikte tavır koyması gerektiğini vurgulayarak, gençlerin daha fazla okuyup, kendilerini geliştirerek uluslararası alanda daha etkili olmaları gerektiğini belirtti.

Bu önemli seminer, insan haklarına ve çevre hakkına dair farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinliklerin bir parçası olarak katılımcılara ışık tuttu. 10 Aralık tarihinin, insan haklarına duyulan saygının ve bu hakların korunması için atılan adımların bir hatırlatıcısı olduğu vurgulandı.

Etiketler :
İlgili Haberler