MMO Yozgat İl Temsilciliği'nden mesleğin duayenlerine plaket

MMO Yozgat İl Temsilciliği'nden mesleğin duayenlerine plaket

MMO Yozgat İl Temsilciliği tarafından geleneksel hale getirilen üye ve meslekdaş buluşmaları gerçekleştirildi.

A+A-

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Yozgat İl Temsilciliği tarafından düzenlenen programda il ve ilçelerdeki mühendisler bir araya geldi. Pandemi nedeniyle ara verilen buluşmada meslekte 20, 25, 30, 35 ve 40’ıncı yılını dolduran üyelere plaketleri verildi.

MMO Yozgat İl Temsilciliği tarafından geleneksel hale getirilen üye ve meslekdaş buluşmaları gerçekleştirildi.

Pandemi nedeniyle iki yıl boyunca ara verilen toplantı, Yozgat Belediyesi Çamlık Tesisleri’nde düzenlendi.

Toplahtıya MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, MMO İl Temsilcisi İhsan Salman, Çekerek Belediye Başkanı Eyyüp Çakır, Sorgun eski belediye başkanı Murat Gürbüz Yozgat Bilim Sanayi İl Müdürü Yusuf Möhür, Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim üyeleri, çeşitli sektörlerde çalışan makine mühendisleri katıldı.

MMO İl Temsilcisi İhsan Salman, geleneksel hale getirdikleri toplantılara pandemi dolayısıyla ara verdiklerini söyledi. İki yıl sonra tekrar bir araya geldiklerine değinen Salman, Mesleğe ve meslektaş sorunlarına sahip çıktıklarını söyledi.

Salman, Taş üstüne taş koyan mesleğin duayenlerinin, başarılarını onur plaketiyle taçlandırmak istediklerine vurgu yaparak, 20, 25, 30, 35 ve 40 yıl boyunca emek veren ustalarımızı, meslektaşlarımızı yürekten kutluyorum. Geleceğimiz olan gençlerimizle ustalarımızın bir arada olması da bizler için onurdur. Gerek öğrenci üyelerimiz gerekse sizler iyi ki varsınız” dedi.

MMO İl Temsilcisi Salman, iki yılın ardından tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarına değinerek, oldukça samimi bir ortamda sektör sorunlarını konuştuklarını dile getirdi.

Salman,“Amacımız; ülke ve toplum yararları doğrultusunda, yurdun doğal kaynaklarını işletilmesini, üretimin artırılmasını, yurt sanayinin ulusal çıkarlara uygun yönde gelişmesini sağlamak için teknik ve bilimsel çalışmalar yapmak ve bunları üyelerimizin ve sanayimizin yararına sunmaktır. Makine Mühendisleri hizmetleriyle ilgili her türlü araştırma, inceleme, proje ve raporların hazırlanmasını, uygulanmasını ve teknik uygulama sorumluluğunun uzman Makine Mühendisleri tarafından yapılmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından meslekte 20, 25, 30, 35 ve 40’ıncı yılını dolduran üyelede plaketleri verildi.
MMO’nun geleneksel buluşması günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yozgat Hakimiyet