Milli gururumuz TOGG'a Yozgat hayran kaldı

Milli gururumuz TOGG'a Yozgat hayran kaldı

Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesi, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ öncülüğünde Yozgat’ta bu yıl üçüncüsü düzenlenen Evlilik ve Mobilya fuarında görücüye çıkan Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u inceledi.

A+A-

Yozgat’ta bu yıl 24-28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Evlilik ve Mobilya fuarında Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, tanıtım çalışmaları kapsamında vatandaşların beğenisine sunuldu.

Türkiye’nin otomobili TOGG’un Kapadokya Bej renkli SUV modeline ilgi büyüktü. TOGG’u görme fırsatı bulan Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi, yerli ve milli elektrikli aracı inceledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ TOGG’un Türkiye’nin, 85 milyonun ortak gururu olduğunu belirterek, prestijli bir Türk markası olarak TOGG’un dünyanın birçok ülkesinde yolları süsleyeceğinin altını çizdi. TOGG’un, ülke için büyük kazanım olacağını vurgulayan Karadağ, “Böyle bir aracın ülkemize kazandırılmasından dolayı başta Cumhurbaşkanı’mız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız olmak üzere emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi. 

Yeniufuk