MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef hainlere böyle seslendi

MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef hainlere böyle seslendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında konuşan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, hiç kimsenin vatan topraklarını bölemeyeceğini söyledi.   

A+A-

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında konuşan MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, hiç kimsenin vatan topraklarını bölemeyeceğini söyledi.

 MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, açıklamalarının devamında şunları söyledi;

“Çok kıymetli Bozok yaylasının Yiğit evlatları büyük Türk milleti öncelikle 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Gününüz kutlu olsun. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve ülkemiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin ruhları şad olsun gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum.

Beş yıl önce demokrasimize yapılan karanlık ellerin ülkemiz üzerinde oyun oynamaya çalışmaları Allah’ın izni ile engellendi. Bunu nasıl yaptılar diye hepimiz düşündük. Yenidünya düzeninde özellikle Ortadoğu’da yer almak isteyen uluslararası güçler Türkiye’ye el atmak istediler. Ama Türkiye’nin duruşu onlara gereken cevabı verdi.

15 Temmuz’da hainler gölbaşında bomba yağdırarak Koçyiğitlerimizi şehit ettiler. Bunları unutmayacağız unutturmayacağız. Bizler ne 15 Temmuzları unutacağız nede unutturacağız. Değerli hemşerilerim bu sadece bir darbe girişimi başarılı olsaydı bizim halimiz, geleceğimiz ne olacaktı. Biraz da bu açıdan bakmamız gerekiyor diyorum. İleriye müreffef bir ülke olmak için çocuklarımıza torunlarımıza güzel bir ülke bırakmak için böyle günlerde birlik ve beraberliğimizi bırakmamak gerekiyor. Devlet Bahçeli darbe girişimine ilk saatlerinde genel merkezimizin ışıklarına yakarak o karanlık geceyi aydınlatmak için girişim yaptı. MHP Genel Başkanımız, “Darbelerin karşısında seçilmiş hükümetin yanındayız.” dedi. O gün de bu gün de seçilmiş hükümetin yanındayız. Bu birlik ölene kadar devam edecek. Hainler unutmasın ki canımızı veririz bu vatandan bir karış toprak vermeyiz. 13 tane Yozgatlı şehidimiz var. Belki Yozgat’ta kurşun sesi duymadık ama Ankara’da Koçyiğitlerimizin mekanına bomba yağdırdılar. Yozgat’ta biz bunu yaşamdık ama Allah’a şükür olsun ki siz yiğit Yozgatlılar bu meydanları o günde doldurdunuz bu günde doldurdunuz.”