MHP Yozgat İl Başkanı Irgatoğlu: Kadınlar ailenin temelidir

MHP Yozgat İl Başkanı Irgatoğlu: Kadınlar ailenin temelidir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Türk toplumunda ve kültüründe kadınların; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temeli olduğunu söyledi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi  (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Türk toplumunda ve kültüründe kadınların; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temeli olduğunu söyledi.

MHP İl Başkanı Irgatoğlu, 8 Mart  Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; toplumdaki kadının önemine değindi.

Başkan Irgatoğlu, “Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadının hak ettiği değeri hatırlatmak, onların karşılaştıkları sorunların doğru olarak tespit edilerek, bu sorunlara çözüm üretilmesi için, gereken toplum bilincinin oluşturmak amacıyla 8 Mart  “Dünya Kadınlar Günü” olarak kutlanıyor. Elbette ki kadının hakkını bir güne sığdırmak mümkün değildir. Özellikle bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailenin temelidir. O; mübarek elleriyle, şefkatiyle, merhametiyle Orhan’ı Gazi, Mehmet’i Fatih, Kemal’i Atatürk, Alparslanı Başbuğ yapmıştır. O, bir anne olarak, bir eş olarak ya da bir evlat olarak evini çekip çevirdiği kadar, toplumu şekillendirmiş, toplumu iyiliğe dönüştürmüş, ülkeye istikamet çizmiş kutsal bir varlıktır.Bir toplumun ilerlemesi, kadınıyla, erkeğiyle toplumun tüm fertlerinin, hep birlikte yücelmesiyle mümkündür. Kadınlarımızın üstlenmiş oldukları görevlerde başarılı sonuçlar elde ederek iş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada kendilerinden söz ettirdiklerine şahit olmaktayız. Kadının en önemli vasıflarından biri de hiç şüphesiz anne kimliğidir. Ülkemizin en büyük zenginliği olan genç nesilleri yetiştiren, onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılayan annelerdir.Başta şehit ve gazi anneleri ile eşleri olmak üzere; kuşakların yetişmesinde en önemli rolü üstlenen kadınlarımıza, topluma verdikleri katkılar, bilgili ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveri nedeniyle minnet ve şükranlarımızı sunar, tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.