MHP İl Başkanı Irgatoğlu'ndan çok sert tepki

MHP İl Başkanı Irgatoğlu'ndan çok sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık’ın ‘MHP ve AK Parti’den İYİ Parti’ye geçişlerin olacağı’ yönündeki açıklamalarına sert tepki gösterdi.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık’ın ‘MHP ve AK Parti’den İYİ Parti’ye geçişlerin olacağı’ yönündeki açıklamalarına sert tepki gösterdi.
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İl Başkanı Irgatoğlu, “İYİ İl Başkanı Sayın Metin Özışık’ın vermiş olduğu demeçleri esefle kınıyorum.

Biz Ülkücüler hiçbir zaman makam, mevki, madalya peşinde koşmadık bizler bu ülkeyi karşılıksız sevdik ve tarihimiz bunun ispatlarıyla doludur. Kendilerine toplumda yer edinmeye çalışan ve bunu da siyasi partileri kullanarak yapmaya çalışanların bilmeleri gerekir ki, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in her bir ferdi bu davanın birer neferi olarak en büyük şerefe nail olmuşlardır.

Şimdiye kadar hareketimizin hiçbir kademesinde görevde bulunmamış, ülkücüleri tanımamış olan kişilerin ülkücüleri eleştirmesi veya kendine rakip olarak görmesi , onları birtakım yalan yanlış sözler söylemeye sevk ediyor. Sayın il başkanının konuşmasında bahsi geçen Saraykent ilçemizdeki yönetici arkadaşlarımızın üzerinden yalan söylediği tespit ve teyit edilmiştir. Bu gibi yalan yanlış sözlerle siyaset yapmak en büyük çaresizlik olsa gerek. Türk Siyasetinde kendilerini henüz bir yere konumlandıramamış bir partinin bu gibi çaresizliklere başvurmaları yeni değildir.


Dün kapalı kapılar arkasında HDP ile ittifak kuranlar, anayasa çalışması yapanlar, kahvaltıda buluşma rüyaları görenler bugün Devletini ve Milletini karşılıksız seven Yozgatlıları yanlarına çekmeye çalışıyorlar fakat bunu yaparken kıymetli hemşehrilerimizin vatan sevgisini unutuyorlar. Davet ettiğiniz ülkücüleri önünde diz çöktüğünüz CHP’ye mi beraber yürüdüğünüz HDP ‘ye destek vermeleri için mi davet ediyorsunuz? Yoksa terörist Selahattin Demirtaş ile kahvaltı masasında Yozgatlı ülkücüleri mi buluşturmak istiyorsunuz? Onurlu ve Gururlu bir Harbiyeli olarak siz de o kahvaltıya katılacak mısınız?
Sizler için üzücü olacak fakat hatırlatmakta fayda görüyorum.

Yozgatlı hemşehrilerimiz her şeyin farkındadır. Anadolu insanı iki yüzlü siyasete hiçbir zaman pirim vermedi, vermeyecektir. Büyük şehirlerde hain terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile dirsek temasında olup Anadolu’da milliyetçilik naraları atanlar tarihin karanlık ve lekeli sayfalarında kaybolup gideceklerdir.
Şunu bilin ki Ülkücüler kanının son damlasına kadar Devlet- i ebed müddet kılma şiarıyla hareket ederek Türk düşmanları ile bizden gözüken kripto gayri Türklerle mücadele edeceğine dair Allah’a, Kuran’a ve Bayrağa yemin etmişlerdir.


Hareketimizin kurucu lideri Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ifade ettiği gibi “Ülkücülük MHP’de olur” gayrısı ülkücü değildir, ülkücülüğü kalmamıştır.


Milliyetçi Ülkücü Hareketin siyasi tarihinde gözyaşı vardır, idam sehpaları vardır, tabutluklar vardır, işkenceler vardır, anaların ve Anadolu’nun duaları vardır. Bizim için bundan büyük şeref bundan büyük onur yoktur. Ülkücülerin mevkisi şehadet makamı Türk Milleti’nin kalbidir. Torunlarımıza bırakacağımız en büyük miras Milliyetçi Ülkücü Hareket’tir.


Son olarak, Milliyetçi Hareket Partisinin adının geçtiği bir konuşmada uyuşturucu madde isimlerinin bir arada kullanılması en basit tabiriyle bir akıl tutulması ve bir cehalettir. Sayın İl başkanının partimizin tarihini bilmemesi de buna bir örnektir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.