MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz: Yozgat’ın her türlü meselesini yakından takip ediyoruz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz: Yozgat’ın her türlü meselesini yakından takip ediyoruz

Yozgat’ta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin başlatmış olduğu “Adım adım 2023, İl İl Anadolu” programı yapıldı.

A+A-

Yozgat’ta Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin başlatmış olduğu “Adım adım 2023, İl İl Anadolu” programı yapıldı.

Kentpark OrtaŞekerli Cafe’de düzenlenen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MKY üyeleri Kürşat Azkur, Sezer Yozgat, MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay, Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanı İrfan Şahbaz, muhtarlar ve partililer katıldı.

MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu katılımcılara teşekkür ederek toplantının Yozgat’a hayırlar getirmesini diledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Ethem Sedef yaptığı açıklamada; “ Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Adım Adım 2023 İl İl Anadolu programıyla Türkiye’nin dört bir yanına bütün milletvekillerimiz Genel Başkan yardımcılarımız görevlendirildi ve herkes illerde hem Milliyetçi Hareket Partisinin politikalarını hem de Türkiye’mizin, Devletimizin, milletimizin derdini vatandaşa anlatıyorlar. Yozgat’ta bir dizi ziyaretler gerçekleştireceğiz. Yozgat’ta Milliyetçi Hareket partisinin politikalarını anlatacağımız gibi hem de sorumsuz muhalefetin ülkemize ne tür zararlar verdiğini kuru kuruya muhalefetle ülkeye fayda değil nasıl zararlar verdiğini hem Yozgatlı hemşehrilerimize hem de Yozgat STK’larımıza bir bir anlatacağız. Ülkemiz yedi düvelle mücadele verirken bunların yaptığı siyaset siyaset mi? bunların yapmış olduğu siyaset düşmanın ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir şey değil bunu da inşallah Yozgat’ta ulaşabildiğimiz bütün hemşehrilerimize bir bir anlatacağız. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak tarihten bugüne Yozgat önemli bir şehir bizlerde milletvekili seçildiğimizden günden bugüne Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yine Yozgat’ın hakkını hukukunu, Yozgat’ın ihtiyaçlarını, Yozgat’ın eksikliklerini ve bizim burada bir araya geldiğimiz Yozgatlı hemşehrilerimizin, çiftçimizin, esnafımızın gencimizin, emeklimizin toplumun her kesiminin bize ilettiği her konuyu bizlerde Ankara’da mecliste gündeme getiriyoruz hem soru önergeleriyle bakanlıklara soruyoruz Yozgat’ın sesi olmak için elimizden gelen çabayı da sarf ediyoruz. Cumhur ittifakının kurulduğu günden bugüne Yozgat’a hizmetlerimizde var Yozgat’a gelen bir yatırım varsa orada bizlerde bütçe oylamalarında Milliyetçi Hareket Partisinin ve Ak Partinin milletvekilleri olarak bütün bakanlıkların bütçelerinde birlikte ve beraber bir şekilde çıkartıyoruz o desteğimizi de mecliste sürdürüyoruz. Yozgat’a yapılan bir okul bir hastane varsa, bir köye yapılan bir yol varsa, bir mahalleye taş döşeniyorsa bizlerde çok büyük destek veriyoruz. Yozgat’a gelen bütün hizmetlerde de Milliyetçi Hareket Partisi olarak çaba içerisindeyiz” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise; “ Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili Ethem Sedef ile birlikte Yozgat’ın her türlü meselesini problemini çok yakından birlikte takip ediyor elimizden geldiği kadarda tüm kurum kuruluşlar ve bakanlıklar nezdinde gayreti ve çabayı sarf ediyoruz. Hükümet ortağı değiliz ama Cumhur ittifakında birlikte olduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi ile birlikte Yozgat için yapılması lazım gelen her ne var ise hepsini ilgililerle ve yetkililerle istişare ediyor elimizden geldiği keder destek olmaya gayret ediyoruz. Son iki yıldır tüm dünyanın muhatap kaldığı bir pandemi salgını ile ülkemizde karşı karşıyadır. Tüm dünyada getirdiği olumsuz etkiler ülkemizde de görülmüştür görülmeye devam etmektedir. Türkiye bu işten sıkıntı çekiyormuş gibi bir propaganda ile Türkiye’yi bunun üzerinde yıpratmaya çalışmak ciddi olarak son derece hakkaniyetsizlik bir durumdur. Türkiye’de her konuyu ayırt eden her konuyu ilgili ilgisiz siyasi arenaya çekmeye çalışan bunun üzerinden Türkiye’yi hükümeti yıpratacağım derken Türkiye’yi yıpratmaya çalışan yani bu hükümet gitsin de isterse Türkiye’de bayrak yere düşsün diyecek kadar Türkiye’nin değerlerinden uzaklaşmış bir muhalefet anlayışı ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

Yeniufuk