Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı! Vatandaşlara "tedbirli olun" çağrısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı! Vatandaşlara "tedbirli olun" çağrısı yaptı

Meteoroloji, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Aynı zamanda Trabzon'un doğusu, Rize çevreleri ve Artvin kıyıları için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Aynı zamanda Trabzon'un doğusu, Rize çevreleri ve Artvin kıyıları için kuvvetli yağış uyarısında bulundu ve vatandaşlara "tedbirli olun" çağrısı yaptı.

Yurdun batı ve güney kesimlerinde ise sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredecek.

Kuraklıkla mücadele eden Türkiye, eylül ayında da yağışlara hasret kalmış durumda. Özellikle İstanbul'da barajlarda su seviyelerinin düşmesi nedeniyle endişe verici bir kuraklık yaşanıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, Karadeniz bölgesi yağışlara kavuşacak ancak batı bölgelerde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Batı ve güney kesimlerde sıcaklıklar mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyrederken, diğer bölgelerde mevsim normallerine yakın seyretmesi öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ayrıca, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli yağışların beklendiğini ve bu nedenle vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.

Rüzgar da Batı Karadeniz kıyıları, Marmara, Ege kıyıları ve Kuzey Ege ile Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği için olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye ediliyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

17 EYLÜL PAZAR

haritatahmingun1.jpg

18 EYLÜL PAZARTESİ

haritatahmingun2.jpg

19 EYLÜL SALI

haritatahmingun3.jpg

20 EYLÜL ÇARŞAMBA

haritatahmingun4.jpg

21 EYLÜL PERŞEMBE

haritatahmingun5.jpg

 

İlgili Haberler