Mesut Doğrutekin’den hapis cezası alan Kazım Arslan’a cevap

Mesut Doğrutekin’den hapis cezası alan Kazım Arslan’a cevap

Yozgatspor, Nevşehirspor ve Aksaraspor eski Sportif Direktörü Mesut Doğrutekin, mahkemenin 25 Eylül 2018 tarihinden itibaren sürdüğünü her hangi bir dosya kapatma olayının olmadığını söyledi.

A+A-

Yozgatspor, Nevşehirspor ve Aksaraspor eski Sportif Direktörü Mesut Doğrutekin, mahkemenin 25 Eylül 2018 tarihinden itibaren sürdüğünü her hangi bir dosya kapatma olayının olmadığını söyledi.

30 ay önce Yozgat eski Belediye Başkanı Dr.Kazım Arslan ve mesai arkadaşları tarafından darpedilen davacı  Yozgatspor,Nevşehirspor ve Aksaraspor eski Spor Direktörü Mesut Doğrutekin Yozgat Asliye Ceza Mahkemesinin   18.3.2021 tarihli kararına hem Yozgat Ağır Ceza Mahkemesi,hem de Kayseri Bölge Adliye mahkemesi nezdinde istinaf yasa yolu ile itiraz etti.

Bu konuda yerel basına bir açıklamada bulunan Sportif Direktör Mesut Doğrutekin itirazının gerekçeleriyle ilgili olarak şunları söyledi:

Doğrutekin, “Yozgat Asliye 2. Ceza Mahkemesi sanıklar Kazım Arslan, Ahmet Akgün, Feramuz Gencer, Emre Özmen isimli şahıslara 6 ay 20 gün hapis cezası verdi. Bu süreçte Kazım Arslan’ın Ahmet Akgün’ün, Emre Özmen’in hükmünün açıklanmasını geriye bıraktı mahkeme. Ancak tekerrür suçu olmuş olan Feramuz Gencer adına ceza mahkeme davası infaz edilen davasının üzerinde görülmeye devam ediliyor.  Bu süreç 25 Eylül 2018 tarihinden itibaren devam etmektedir. Mahkeme hiçbir takipsizlik kararı vermemiştir. Kazım Arslan’ın basın açıklamasındaki hususlar, tamamen kamuoyunu yanıltmaya yönelik yalan beyanlardır. Öyle ki ben zaten AK Partiliyim. Kazım Arslan’ın beyan ettiği tarihlerde de çalıştığım kulüpteki görevim devam etmekte idi.  Bu kişisel bir hesap ya da siyasi bir komplo değildir. İşledikleri suçun karşısında 34 ay sonra mahkemenin vermiş olduğu bir karardır.  Ben şahsım 6 kişi ile organize bir şekilde kasten adam yaralamak, silah kullanmak kaydıyla tehdit, hakaret, kişiyi özgürlüğünden alıkoyma suçlarına yönelik avukatlarımla Yozgat Ağır Ceza Mahkemesine ve Kayseri İstinaf Bölge Mahkemesine gerekli itirazlarımı yaptım.  İç hukuk yollarını tükettikten sonra Anayasa Mahkemesine daha sonra da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine bu dosyayı taşıyarak hakkımı arayacağım ve suçluların en ağır şekilde cezalandırılmalarını sağlayacağım. Burada hiçbir siyasi ya da kişisel hesaplaşma söz konusu değildir. Can güvenliğimi korumak anayasal hakkımdır.  Bunu da yasalar kanunlar nezdinde sonuna kadar sürdüreceğim” dedi.