Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Yozgat'ta iktidarı ve muhalefeti eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Yozgat'ta iktidarı ve muhalefeti eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yozgat ziyaretinde iktidarı ve muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

A+A-

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce,Yozgat ziyaretinde iktidarı ve muhalefeti sert sözlerle eleştirdi.

Yozgat’ta bir otelde düzenlediği basın toplantısında Ülke ve Yozgat gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Erdoğan’ın bir tezi vardı enflasyon sebep faiz sonuçtur. Benzin 14, mazot 14, dolar 14, faiz 14, ben ekonomistim diyor, faiz düşünce enflasyon düşecekti diyor. Düştü mü düşmedi. Merkez Bankasının politika faizinin 14 olduğuna bakmayın. Gidin bankalara faizi görürsünüz. Çiftçinin borcunu isterken nasıl aklına gelmiyor. Öğrencinin kredi borcunu isterken aklına gelmiyor. Merkez Bankası da aklına gelse bir işe yarardı. Faiz düşecek kurlar artacak dolayısıyla ihracat yapacaktık, cari açığı kapatacaktık. Merkez bankasının faizini niye düşürmedin o zaman düşür, dolar zıplasın ihracat artsın cari açık kapansın zenginleşelim. Öyle söylüyordu. Ekonomi tezin böyleydi bunun bir yalan olduğunu hepimiz gördük. Erdoğan’ın tezi de çöktü, ekonomik modelde çöktü. Sonunda kala kala Birleşik Arap Emirliklerinin swap anlaşmasına hatır çekine kaldık. Yani Türkiye’de yaşanan bu yoksulluk ekonomik buhran dış güçlerin eseri değil, akılsızlığın beceriksiz yönetimin eseridir.”dedi.

ince-3.jpg

SOMALİ’NİN İMF’YE OLAN BORCUNU ÖDÜYOR

“Bir yanda Türkiye’de derin bir yoksulluk yaşanırken, diğer taraftan eli açık cömert bir Cumhurbaşkanımız var. Somali’nin İMF’ye olan borcunu ödüyor.” diyen İnce, “Afganistan’da 700 ton gıda yardımı gönderiyor iyilik treniymiş. Türkiye büyük bir devlet tabi yardım eder ama milletimiz aç milletimiz yoksulluk. Bu iyilik treni ne yazık ki Yozgat’a hiç uğramıyor.”diye konuştu.

MUHALEFET PARTİLERİ HENÜZ MASADAKİ OTURMA DÜZENİNİ ÇÖZEMEDİLER

Muhalefet partilerinin henüz masadaki oturma düzenini çözemediklerini söyleyen İnce, “ Önce kim konuşacak, masanın kenarına, köşesine, ortasına kim oturacak onu çözemediler. Muhalefet önümüzdeki günlerde milletimize bir reçete sunacak ama henüz masadaki oturma düzenini çözemediler. Önce kim konuşacak, masanın kenarına, köşesine, ortasına kim oturacak, onu çözemediler. Allah’tan yeni kurulmuş bir parti ekonomi programı hazırlamış da şimdi oturup 6 parti bunu tartışacaklarmış. Yani 100 yıllık parti ne işe yarar, doğrusu anlamış değilim. Onun hazırladığı ekonomik programın içinde de emin olun üretim yok, çiftçinin desteklenmesi yok, gelecek yok, bilim yok, hukuk yok, liyakat yok. Ne var, ‘ben daha iyi borç bulurum’ politikası. Yazık, günah. Onun için biz Memleket Partisi olarak ‘ne Cumhur ne Millet, tek yol Memleket’ diyoruz. Tek başımıza iktidar olmak için yollara düştük, bunu başaracağız, buna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

6 ŞUBAT TARİHİNDEN İTİBAREN SEÇİME GİRMEYE HAK KAZANIYORUZ

Memleket Partisinin 6 Şubat 2022’den sonra yapılacak bütün seçimlere katılabileceğini vurgulayan İnce,”YSK Ocak ayı başında seçime girecek partileri açıkladı, bizim adımızı söylemedi. Normal, o doğru, biz 6 Şubat’tan itibaren seçime girme hakkını kazanıyoruz. Bir siyasi partinin 41 ilde örgütlenmesini tamamlayıp aradan 6 ay geçmesi gerekiyor. Biz şu an 58 ilde örgütlüyüz. 41 ili tamamladıktan sonra 180 gün geçmesi gerekiyor, bizim 180 günümüz 6 Şubat 2022’de doluyor. Bu pazar seçim olsa geremiyoruz ama 6 Şubat’tan sonraki her seçime girebiliyoruz. Yozgat’ta henüz örgütümüzü kuramadık, çok yakında kuracağız.” ifadelerini kullandı. Basın toplantısının ardından Çapanoğlu Büyük Camide Cuma namazını kılan İnce daha sonra esnafı ziyaretlerinde bulundu. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.