Mehmet Pınarcı yeniden seçildi

Mehmet Pınarcı yeniden seçildi

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Büro Memur-Sen Yozgat Şube Başkanlığı 3.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

A+A-

Memur Sendikaları Konfederasyonuna bağlı Büro Memur-Sen Yozgat Şube Başkanlığı 3.Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

Genel kurula tek liste ile giren Mehmet Pınarcı güven tazeledi.

KATILIM YOĞUN OLDU

Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, AK Parti Sosyal İşler Başkanı Nurullah Nurdoğan, Hak-İş Şube Başkanı Ferman Zararsız, SGK İl Müdür Yardımcısı Adnan Ünal, Kahveciler Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Memur-Sen’e bağlı sendikaların başkanları ve temsilcileri katıldı.

Büro Memur-Sen Genel kurulunu yönetmek üzere Divan başkanlığına Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Birlik Haber-Sen Yozgat Şube Başkanı Haydar Şahin, Genç Memur-Sen Başkanı İnan Yıldırım Atamış seçildi.

SGK İl Müdür Yardımcısı ve Büro Memur-Sen Kurucu Şube Başkanı Adnan Ünal, birkaç kişi ile kurdukları Büro Memur-Sen’in bugünlere gelmesinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

Memur-Sen Yozgat il Başkanı Kenan Şerefli, barıştan ve demokrasiden beslendiklerini ifade etti.

Memur-Sen in ülkenin en büyük emek hareketi olduğunu çalışanın özlük ve özgürlük mücadelesinin çözüm adresi olduğunu dile getiren Şerefli, 2013 yılında başlattıkları imza kampanyası ile başörtüsü zulmünü ortadan kaldıracak adımları attıklarına değindi.

 Şerefli, hükümetin yasağı kaldırmasına yönelik eylemler düzenlediklerini hatırlatan Şerefli, “17/25 Aralık gelişmelerinde de en ön safta yer aldıklarını kaydetti. 

15 Temmuz darbe girişiminde sokaklara çıkan ilk Memur-Sen üyelerinin çıktığına vurgu yapan Şerefli, “Bu ülkede Memur-Sen baharı, 1992’de Eğitim Bir-Sen, 1995’te Memur Sen’le Akif İnan’ın başlattığı baharlardır. Ülkenin, karanlık koridorlarında kimsenin olmadığı zamanlarda, kutsallarımıza dil uzatıldığı, başörtülülerin üniversite kapılarında turnikelere sıkıştırıldığı, inananların inancını yaşayamadığı, zengin-fakir, açık-kapalı, dindar-dindar olmayan sınıfların yapıldığı bir dönemde toplumun her kesiminin korktuğu ve meydana çıkmadığı bir dönemde Memur-Sen’i kuran rahmetli genel başkanımızdan bugüne kadar bu davaya emek veren vefat etmiş bütün dava arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum” dedi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Memur Sen’in Kurucu Genel Başkanı merhum Akif İnan’ın çok değerli bir fikir adamı olduğunu belirtti. Başer, “İnan, hak ve adalet için verdiği mücadelede karınca gibi çalışarak Türkiye’nin en büyük konfederasyonun tohumlarını atmış bir şahsiyettir” ifadelerini kullandı. 

Değerli fikir adamı Akif İnan’ın tohumlarını attığı Büro Memur’sen Genel Kurulu’nda olmaktan memnuniyet duyduğunu aktaran Başer, Büro Memur-Sen’in yeni yönetimine başarılar diledi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, sendikalaşmanın hak ve emek arayışında önemli bir araç olduğunu söyledi. Köse, çalışanların haklarının korunması noktasında da önemli adımlar atıldığını belirterek, Memur-Sen’in sendikal hayatta durduğu noktanın önemli olduğunu ifade etti.

Başkan Köse, değer katacak her türlü konuda işbirliği içinde olmanın önemine vurgu yaptı.

ÜYELERİMİZİN
HAKKINI KORUYORUZ

Büro Memur-Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Pınarcı, Büro Memur-Sen’in kendi hizmet kolunda anlamlı başarılara imza atan bir teşkilat olduğunu ifade etti.

Pınarcı, " Sendikamız 8 bakanlık 44 kurumu bünyesinde bulunduran ülke genelinde yaklaşık 350 bin çalışanı barındıran büyük bir ailedir. Eğitim Bir-Sen, Sağlık-Sen, Diyanet-Sen gibi sendikalardaki sendikalaşma oranı % 70’lerde iken bizim içimizdeki çeşitlilikten dolayı bu oran %30’lardadır.
Kurumlardaki kadro farklılıkları, kurumlar arasındaki farklılıklar işimizi biraz da zorlaştırmaktadır. Taban çok yaygın talepler çok farklıdır. Üzerine birde sendikalaşmama oranı eklendiğinde ciddi sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir.


İş kolumuzda sendikalaşmaya karşı olduğunu iddia eden hiçte azımsanmayacak bir çoğunluk, sendikalar ne işe yarıyor, hiçbir şey yapmıyorlar, yiyip içip geziyorlar gibi cümleler kuran ancak hiçbir şey için kılını dahi kıpırdatmayan bu kesim işlerini sadece dedikodu yapmak, aslında onlar için çaba sarfeden bizlerin motivasyonunu bozmak üzere kendilerini programlayan arkadaşları eleştirilerinden dolayı selamlıyorum. Aslında bizim onlar içinde çalıştığımızı çokta iyi biliyorlar.


Aynı safta olduğumuz aynı şeyleri istediğimiz bazı kesimlerin faaliyetlerimize katkıda bulunmayıp birde bizlere köstek olmaları bizleri hayli üzmektedir. Unutulmasın ki Memur- Sen’ imize vurulan her darbe yapılan her dedikodu atılan her iftira kamu çalışanlarımız cebinden çalınan ekonomik ve sosyal kayıplardır. Sizlerden istirham ediyorum bu şekilde nifak tohumu ekmeye çalışanlara pirim vermeyiniz. Çünkü bunlar emek, rızık ve çocuklarımız geleceğinin hırsızıdırlar. Elini taşın altına koymayan, sendikalara üye olmayan, hiç bir faaliyette ve katkıda bulunmayan insanların sendikalar hakkında cümle kurmaları çokta mantıklı değildir. Ama dilin kemiği olmadığı da aşikardır. Herkes bizden dertlerinken birazda biz dertlenelim istedim. Amacımız kırıp dökmek değil kendimizi anlatabilmektir. Sendikamıza, basın açıklamalarımıza ve eylemlerimize yapılacak olan katılımlar ciddi manada kazanımlarımıza güç katacaktır” dedi.

Büro Memur-Sen’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:
Mehmet Pınarcı

Abidin Eraslan

Serdal Doğan

Osman Açıkgöz

Cahit Çıtak

Ferhat Uyar

Ramazan Şencan

Denetleme Kurulu

Halit Müçen

Harun Çiçek

Ahmet Doğandemir

Ali Sapmaz

Orhan Karabulut

Disiplin Kurulu

Beytullah Karadavut

Ertuğrul Yazarel

Özgür Akgün

Murat Açıkgöz

Suat Güran

Üst Kurul

Ali Fırat Ulutaş

Abidin Eraslan