Mehmet Akif İnan Yozgat’ta dualarla anıldı

Mehmet Akif İnan Yozgat’ta dualarla anıldı

Yozgat Genç Memur Sen tarafından merhum Mehmet Akif İnan için Çengeltepe Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

A+A-

Memur Sen Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan’ın vefatının 22. sene-i devriyesinde Yozgat Genç Memur Sen olarak Çengeltepe camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Yozgat Genç Memur Sen tarafından merhum Mehmet Akif İnan için Çengeltepe Camiinde Mevlid-i Şerif okutuldu.

Ömrünü medeniyet mirasının yeniden inşasına ve ihyasına adayan Eğitim Bir-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan, vefatının 22’inci yıldönümünde rahmet ve minnetle anıldı. Çengeltepe Camii’nde okutulan mevlide sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Genç Memur-Sen Başkanı İnan Yıldırım Atamış , Eğitim-Bir-Sen Kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan için mevlit okuttuklarını söyledi.

07012022-61d84fb292cd5-default.png

Atamış, Mehmet Akif İnan'ın okuyan, yazan, düşünen ve eser bırakan bir eğitimci olduğunu aktardı.
İnan'ın 60 yıllık ömründe kalemiyle, kelamıyla bir mücadelenin içinde olduğunu anlatan Atamış, emanetine sahip çıkmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Atamış, “Yaslasam gövdemi karlı dağlara/ Sonsuz bir uykuya kavuşsam bir gün”, “Bitirip şu kuru kara ekmeği/ Göç etsem diyorum yar ellerine” mısralarıyla aidiyetini ve vuslat arzusunu belirten Mehmet Akif İnan, bir aydın olarak eserler bırakmış, Kudüs Şairi namıyla bir bilinci aşılamış, hitabetiyle gönülleri fethetmiş, kalender meşrep şahsiyetiyle örnek bir insan portresi çizmiş, şiirleriyle duygularını ve ideallerini mezcetmiş; Eğitim-Bir-Sen’i kurarak hak ve emek alanında bir mücadele başlatmıştır. Bugün bu mücadeleyi kuşanan dava erleri olarak, Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ı bir defa daha rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi. 

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.