Lütfullah Kayalar Ankara'da nabız yokluyor

Lütfullah Kayalar Ankara'da nabız yokluyor

Türkiye siyasetine damgasını vuran ve Yozgat siyasetinin önemli kilometre taşlarından olan Eski Tarım, Orman, Köy işleri ve Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Ankara’da Orta Anadolu Derneklerinin temsilcileri ile buluştu.

A+A-

Hemşehrimiz eski Bakan Lütfullah Kayalar,  Çankırı, Çorum, Yozgat, Tokat, Kırıkkale, Ankara, Sivas, Kırşehir, Kayseri derneklerinin yönetici ve üyeleriyle Ankara’da bir araya gelerek, Anadolu insanının ortak sorunları üzerine değerlendirmelerde bulundu.

ORTA ANADOLU İNSANININ SORUNLARI BENZER

Tarım, Orman ve Köyişleri, Maliye eski Bakanlarından Lütfullah Kayalar, 1960’lı yıllarda başlayan göç olgusunun günümüzde de devam ettiğine dikkat çekerek, Ankara’nın yoğun göç alan şehirlerden birisi olduğunu söyledi.

Eski Bakanlarından Lütfullah Kayalar, Ankara’da Orta Anadolu Derneklerinin yönetici ve üyeleriyle bir araya gelerek, Anadolu insanının ortak sorunlarını konuştu. “Hemşeriliğimiz biraz böyle Orta Anadolu’dan başlayarak Tokat, bugün Kars’a kadar da uzattık. Bütün hemşerilerimize, bütün siz değerli başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli yöneticilerine, Yönetim Kurulu üyelerine, hepinize böyle güzel bir sofrada birlikte bulabilme imkânını bize verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” diyen Kayalar, toplantıya katılanlar arasında tanıdığı birçok değerli arkadaşları, hemşerilerinin bulunduğunu belirterek tanımadıklarıyla da bugün tanışmış olduğunu söyledi.

Kayalar, Orta Anadolu insanının sorunlarının da birbirinden farksız olduğunun altını çizdiği konuşmasında, “Bugün dünya genelinde bir büyük göç yaşanıyor. Türkiye'de 1960’ların başındaki şartlar aslında bugün de devam ediyor” dedi.

1967 YILINDA AİLECE ANKARA'YA GÖÇ

Sosyal ve toplumsal şartların bugün değişmeye başladığını kaydeden Kayalar, samimi sohbet ortamında konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu değişim içerisinde Anadolu’nun dört bir tarafından insanlar değişik yerlere giderek ekmeklerinin, eğitimlerinin peşine düşüyor… Bu çerçevede, Ankara yoğun göç alan şehirlerdendir. Biz de 1967 yılında zor şartlarda Ankara'ya geldik. Babam memurdu ve onun memur olması tabii ki bir güvenceydi. O zaman için memurluk çok önemliydi. 1967’de Aydınlıkevler’e yerleştik ve Aydınlıkevler Lisesi’ne ikinci sınıftan başladım. Sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi derken hayatımız böyle devam etti…”

KAYALAR: TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR DÖNEMECE GİRDİ

Tarım, Orman ve Köyişleri, Maliye eski Bakanlarından Lütfullah Kayalar, “Her dönemde sorunlarımız var ve bu sorunlarımızla da devam ediyoruz. İşte siyaset biraz orada devreye giriyor gibi oluyor” dedi.

Kayalar, Türkiye’nin önemli bir dönemecin içerisinde olduğunu hatırlatarak, her dönemde sorunların var olduğunu, var olan bu sorunların da devam ettiğini söyledi.

SİYASET YOK AMA SİYASETSİZ DE OLMAZ

Ankara’da gerçekleştirilen toplantıyı bir aile toplantısı olarak gördüğünü kaydeden eski Bakanlardan Lütfullah Kayalar, “Burada bir siyasi toplantı yok, bunu baştan ifade etmek istiyorum. Bir siyasi maksatla toplanmıyoruz. Tabii ki siyaset konuşulur ve konuşulmalı da” hatırlatmasında bulunduktan sonra şunları söyledi:

“Bugün Türkiye önemli bir dönemecin içine girdi. Biz, hepimiz nerelerden geldik? Tokatlı, Karslı, Çorumlu, Kırşehirli, Çankırılı dostlarımızla, Yozgatlı hemşerilerimizle bir aradayız. İşte biz toplumu, Türkiye’yi oluşturuyoruz. Toplum olarak yolumuza büyüyerek devam ediyoruz. Tabii ki her dönemde olduğu gibi bugün de sorunlarımız var. İşte siyaset orada devreye giriyor. O da ülkenin, insanların daha iyiye yaşam koşullarına kavuşabilmesi, daha müreffeh bir yaşama kavuşabilmesi için gerekiyor. Dünyada saygın bir ülke olabilmemiz, itibarlı bir ülke olabilmemiz ve sözü geçen bir ülke olabilmemiz için siyasetin yapması gereken çalışmalar var. Demokrasi diyorsak siyaset bunun özü. Tabii ki hukuk, tabii ki adalet, tabii ki eğitim, tabii ki üretim, tabii ki çalışma; bunların hepsi iç içe ve tümü bir toplumsal yaşamı, düzenini oluşturuyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.