Lütfullah Kayalar aktif siyasete dönecek mi?

Lütfullah Kayalar aktif siyasete dönecek mi?

Son günlerde Yozgat kamuoyunda adı AK Parti’de yer alacak söylentileri ile anılan hemşehrimiz Lütfullah Kayalar, kendisinin siyasette yer almayacağını ve herhangi bir parti ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

A+A-

Son günlerde Yozgat kamuoyunda adı AK Parti’de yer alacak söylentileri ile anılan Eski Tarım Orman ve Köyişleri ile Maliye Bakanlığı görevini yürüten hemşehrimiz Lütfullah Kayalar, kendisinin siyasette yer almayacağını ve herhangi bir parti ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını söyledi.


Türkiye’nin ve Yozgat’ın önemli siyasetçilerinden biri olan ve daha önce TBMM’de 5 dönem üst üste milletvekilliği ile birlikte Tarım Orman Köyişleri ve Maliye Bakanlığı görevini yürüten Lütfullah Kayalar, bakanlık yaptığı dönemlerde Yozgat’a yatırımların ve hizmetlerin gelmesindeki gayreti ile halkın sevgi ve saygısını kazandı.


Kamuoyunda adının yeniden gündeme gelmesi ile gazetemizin sorularını yanıtlayan Kayalar, Yozgat’ın ve Yozgatlıların gönlünde her zaman ayrı bir yeri olduğunu ifade etti.


Siyasetle ilgili bir düşüncesinin olmadığını vurgulayan Kayalar, “Ne Yozgat’ta ne de Türkiye’mizin her hangi bir bölgesinde siyaset yapmayı düşünmüyorum. Bütün partilere ve siyasilerimize sevgim ve saygım sonsuzdur. Bu konuda hiçbir partiyle görüşmem olmadı. Böyle bir düşünce içerisinde değilim.

Yozgat’ımıza elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştım.

Yozgatlımız kadirşinastır. Belki bizleri yeniden siyasette görmek isteyebilirler fakat benim böyle bir düşüncem yoktur. Bu vesile ile ilimizi temsil eden başta Sayın Bakanımız ve bütün milletvekillerimiz olmak üzere Yozgatlı hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.


1 Kasım 2015 yılında yapılan seçimde Yozgat’tan bağımsız aday olan Kayalar, aldığı 28 Bin 664 oy ile Yozgat genelinde CHP dahil 14 partiyi geride bırakırken, ülke genelinde ise 3 siyasi partiden daha fazla oy almıştı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.