Koyunlar KOP ile çadıra kavuşuyor projesi

Koyunlar KOP ile çadıra kavuşuyor projesi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi Bölge İdare Kalkınması Başkanlığının 2021 yılında yayımlanan ”Hayvancılık Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı” kapsamında desteklenen ”Koyunlar KOP ile Çadıra Kavuşuyor Projesi” Hayata geçiyor.

A+A-

Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge İdare Kalkınması Başkanlığının 2021 yılında yayımlanan ”Hayvancılık Alt Yapısının Geliştirilmesi Programı” kapsamında desteklenen ”Koyunlar KOP ile Çadıra Kavuşuyor Projesi” Hayata geçiyor.

Proje toplam bütçesi 1.337.500.00 TL. olup ,940.000.00 TL.si KOP tarafından karşılanmaktadır. Proje ile Yerköy ve bağlı köylerde 25 adet portatif küçük baş hayvan çadırı kurulumuna başlayacak.

serkan-orhan.jpg

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yerköy İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serkan Orhan ” Kurum olarak küçük baş hayvan yetiştiriciliğine büyük önem vermekteyiz.Bu bağlamda koyunculugun geliştirilmesi için doğrudan yada dolaylı bir çok projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz.Hedefimiz küçükbaş hayvan sayımızın artarak daha büyük bir ekonomik değere sahip olmasıdır.Çalışmalarımız bu yönde ilerliyor.Bu gün koyunculukla ugraşan üretcilerimiz teknolojiyi takip etmekte ve artık yapılması uzun zaman alan yüksek maliyetli ağıllar yerine hayvan çadırı tercih etmektedirler.İlçe Müdürlüğü olarakta bizler bu yatırımlara destek vermekteyiz.Özel malzeme ile yapılan bu çadırların istenen her yere ve her boyutta kurulabildiğini,yazın sıcak kışın soğuk havayı içeri almadığından dolayı çadırların içinde küçük baş hayvanların rahat ettiğini ifade ederek,projemizin bölge hayvancılığımıza ve diğer üreticilere örnek teşkil etmesi ve hayırlı olması dileklerinde bulundu.