KOSGEB'den Yozgat'a proje çağrısı Son başvuru tarihi 18 Mayıs

KOSGEB'den Yozgat'a proje çağrısı Son başvuru tarihi 18 Mayıs

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığınca Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon destek programı proje çağrısına çıkıldığını söyledi.

A+A-

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanlığınca Ar-Ge, Ür-Ge ve inovasyon destek programı proje çağrısına çıkıldığını söyledi. Çağrı hakkında ayrıntılı bilgi KOSGEB Yozgat Müdürlüğü’nden alınabilecek.

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, yaptığı yazılı basın açıklamada; “KOSGEB Başkanlığınca, İmalat sanayii sektörlerinde; Teknoloji, yenilik, ürün kalitesi ve verimlilik artışı sağlanması, endüstriyel kapasitenin dönüştürülerek daha rekabetçi hale getirilmesi ve yüksek katma değerli üretimin artırılması amacıyla orta yüksek ve yüksek teknoloji düzeyinde faaliyet gösteren işletmelerin öncelikli sektörlerde, güçlü bir Ar-Ge ve yenilik yaklaşımı uygulamaya konularak kritik teknolojilere yoğunlaşarak daha nitelikli bir şekilde desteklenmesini sağlamak amacıyla Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı Proje Teklif Çağrısına çıkıldı.

Proje Teklif Çağrısının genel amacı, Orta yüksek ve yüksek teknoloji düzeyinde faaliyet gösteren Küçük işletmelerle ve Orta Büyüklükteki işletmelerin, kritik teknolojilerdeki Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin nitelikli bir şekilde desteklenerek uygulamaya geçirilmesinin sağlanmasıdır. 2021–01 Proje Teklif Çağrısı; “Öncelikli Sektörlerde Faaliyet Gösteren Küçük İşletmelerle, Orta Büyüklükteki İşletmelerin Kritik Teknolojilerdeki Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projelerinin Desteklenmesi” Proje Teklif Çağrısı iki konu başlığından oluşmaktadır.

1-Otomotiv sanayiinin rekabet gücünün korunarak geliştirilmesi amacıyla; küresel gelişmeler, yeni teknolojiler ve değişen müşteri beklentileri çerçevesinde otomotivde kullanılmak üzere belirli sektörlerde olmak üzere Elektrikli ve/veya hidrojen ile çalışan motorlu kara araçları ile pil(batarya) teknolojileri, yakıt hücresi konuları.

2-Elektronik Sektöründe Ar-Ge’ye dayalı rekabetçi üretim ve ihracatın artırılması amacıyla belirli sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin 5G ve ötesi teknolojiler dâhil olmak üzere yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenleri kapsamında yeni nesil mobil haberleşme teknolojileri konuları. Proje süresi en az 8 ay ve en fazla 24 ay’dır.

Bu sınırlar içinde olmak kaydıyla proje süresi, 4 ayın katları olacak şekilde başvuru sahibi tarafından belirlenir. Proje Destek üst limiti Küçük İşletmeler için 1.500.000.- TL, Orta Büyüklükteki İşletmeler için 6.000.000.- TL’dir. KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı, KOBİ Bilgi Beyannamesi onaylı olan ve başvuru tarihi itibariyle Küçük İşletme veya Orta Büyüklükteki İşletme ölçeğinde olan işletmeler, KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecektir.

Proje başvuruları 25 Mart 2021 tarihinde başlamış olup, Proje Teklif Çağrısına İmalat sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler proje başvurularını en geç 18 Mayıs 2021 tarihine kadar KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden yapabileceklerdir. Başvuru sistemi 18 Mayıs 2021 günü saat 23:59’da başvuruya kapatılacaktır. Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı kapsamında çağrıya çıkılan ” 2021–01 Proje Teklif Çağrısı” hakkında ayrıntılı bilgiler KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alınabilir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.