KOSGEB Yozgat İl Müdürü Işık: Başvurular 30 Eylül'de sona erecek

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Işık: Başvurular 30 Eylül'de sona erecek

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, Yaşayan Kültür Mirası İşletmeler Destek Programı başvurularının 30 Eylül’de sona ereceğini hatırlatarak, ön başvurusu kabul edilenlere çağrıda bulundu.

A+A-

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, İşletmelerin 30 Eylül 2022 tarihine kadar KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırarak başvuruda bulunabileceklerini söyledi.

İl Müdürü Işık, yeni bir istihdam oluşturan işletmelerin 250 bin liraya kadar geri ödemesiz destek alabileceklerini kaydetti.

KOSGEB İl Müdürü Işık, “Destek programından, Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Geleneksel, Kültürel veya Sanatsal Değeri Olan Kaybolmaya Yüz Tutmuş Meslek Kolları listesinde yer alan alanlarda faaliyet gösteren işletmeler yararlanabilecek. Ayrıca, işletme sahibinin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen sanatçı tanıtma kartına sahip olması veya Yaşayan İnsan Hazineleri Ulusal Envanteri’nde yer alması durumunda da destek programından faydalanabilecek.

Geri ödemesiz 250 bin lira üst limitli destek ile kuruluş, işletme ve yetiştirme, makine ve teçhizat, tanıtım ve pazarlama başlıklarında destek verilecek. Program ile işletme sahibinin mesleki birikimlerini aktarması için yetiştireceği personel için 150 bin liraya kadar destek sağlanacak.

Makine ve teçhizat giderleri için üst limiti 50 bin lira olan bir destek verilecek. Desteklenecek makine ve teçhizatın yeni veya en fazla 3 yaşında olmasına bakılacak. Yerli malı makine ve teçhizatta destek oranına yüzde 15 ilave edilecek. Tanıtım ve Pazarlama Desteği kapsamında e-Ticaret sitelerine üyelik ve komisyon bedeli, dijital reklam ve tanıtım, web sayfası tasarımı ve tanıtım filmi olmak üzere toplamda 45 bin liraya kadar destek verilecek” dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.