KOSGEB girişimcilik eğitimleri online yapılıyor

KOSGEB girişimcilik eğitimleri online yapılıyor

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, KOSGEB Girişimcilik Eğitiminin artık E-Devlet üzerinden Online olarak yapıldığını söyledi.

A+A-

KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, KOSGEB Girişimcilik Eğitiminin artık E-Devlet üzerinden Online olarak yapıldığını söyledi.

İl Müdürü Mustafa Işık, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Girişimcilik eğitimi, kendi işini kurmak isteyen Girişimcilerin bir iş modeline dayalı olarak kuracağı işletmelerinin başarı düzeylerini artırmak amacıyla düzenlenen bir eğitim programıdır. Girişimcilik Eğitimleri herkesin kullanımına açık olup, Başvuru ve Katılım Ücretsizdir. Üstelik eğitimler, Elektronik ortamda 7/24 esasıyla yapıldığından, Girişimci adayları günün her saatinde Girişimcilik Eğitime katılım sağlayabilirler. Girişimci adayı, https://lms.kosgeb.gov.tr adresinden kullanıcı adı ve e-devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak online olarak eğitime katılım sağlar. Girişimci adaylarımız kuracağı işletmesinin faaliyet alanlarına göre önce Geleneksel Girişimcilik Eğitimini sonra da İleri Girişimci Eğitimini tamamlayacaklardır. Eğitimini tamamlayan adaylar Girişimcilik Belgelerini E-Devlet sisteminden alacaklardır. Adayların, Girişimcilik Eğitimini tamamlamadan önce İşletmelerini resmi olarak kurmaları halinde bu kişiler Girişimcilik Destek Programına başvuru yapamazlar. Yani Girişimci adayları, kendi işini resmi olarak kurmadan önce başvuru yapmak istediği programa yönelik olarak Geleneksel Girişimci Eğitimi ve İleri Girişimci Eğitimini tamamlayacaklardır. Geleneksel Girişimci Eğitimi, Girişimci adaylarının iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve iş fikirlerine yönelik iş modelini hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla yapılmaktadır. Bu eğitim, Ticaret / Hizmet sektörlerinde kendi işyerini açmak isteyen girişimci adaylarına yöneliktir. İmalat / Bilişim sektörlerinde kendi işletmesini kurmak isteyen girişimci adayları da İleri girişimci eğitimini tamamlayacaklardır. Ancak, Girişimci adaylarının İleri girişimci eğitimine katılabilmek için önce Geleneksel Girişimci Eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir. İleri Girişimci Eğitiminde Yenilikçi, / Orta yüksek / Yüksek teknoloji düzeylerindeki imalat sektörlerinde veya Bilişim Sektöründe faaliyet gösterecek Girişimci adaylarına ihtiyaç duyabilecekleri bilgilerin kazandırılması amaçlanmıştır. Ayrıca “İleri Girişimci Programı Faaliyet Konuları Tablosunda yer alan sektörlerde işyeri açarak, ülkemizin küresel piyasalarda rekabet edebilmesine olanak sağlayacak, ihracat kabiliyeti olan, istihdam potansiyeli yüksek, marka değeri oluşturabilecek, yenilikçi ve teknoloji alt yapısına sahip sektörlerde yer alan işletmelerin sayısının artırılması da hedeflenmektedir. Kendi İşletmesini kurarak kendi işinin patronu olmak isteyen Girişimci adaylarımız, Girişimcilik Destek Programı ve Girişimcilik Eğitimi hakkında ayrıntılı bilgileri KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alabilirler.”

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.