KOP’tan Yozgat eğitimine destek

KOP’tan Yozgat eğitimine destek

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğazlıyan İlçe Müdürlüğü tarafından Konya Ovası Projesi (KOP)’a sunulan projenin kabul edilmesiyle birlikte her iki projenin toplamda 1 Milyon 370 Bin TL destek almaya hak kazandı.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boğazlıyan İlçe Müdürlüğü tarafından Konya Ovası Projesi (KOP)’a sunulan projenin kabul edilmesiyle birlikte her iki projenin toplamda 1 Milyon 370 Bin TL destek almaya hak kazandığını söyledi.

Yazıcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Konya Ovası Projesi (KOP) İdaresi ‘Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı’ kapsamında, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “KOP Enerji Merkezi” 1.145.000 lira ve Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Enerji Verimliliği Pilot Uygulama ve Araştırma Merkezi” Projesi 225.000 lira olmak üzere, toplamda 1 Milyon 370 Bin TL’lik mali desteği almaya hak kazanmıştır. Enerjiye olan ihtiyacın sürekli arttığı, buna karşılık enerji kaynaklarının gittikçe azaldığı günümüz dünyasında, bütün enerji kaynaklarının verimli bir şekilde kullanılması amacı ile öğrenim çağındaki öğrencilerimiz ve toplum genelinde enerji bilinci oluşturmayı hedefledik. Proje ile birlikte, Yozgat Merkez Eski İmam Hatip Lisesi binasında, GES (Güneş Enerjisi Sistemleri) ve RES (Rüzgar Enerjisi Sistemleri) atölyeleri kurarak yenilikçi enerji fikirlerinin gelişmesi sağlanacaktır. Bu vesile ile projelerimize destek veren Sayın Valimiz Ziya Polat ve projelerimize emeği geçen tüm eğitimci ve öğrencilerimize teşekkür ederim.”