Koltuğu Lütfullah Kayalar’a kaptırdı! Taner Demirer istifa edecek mi?

Koltuğu Lütfullah Kayalar’a kaptırdı! Taner Demirer istifa edecek mi?

Milletvekilliği aday listesinde birinci sıraya gelmesine kesin gözüyle bakılırken koltuğu 71 yaşındaki Lütfullah Kayalar’a kaptıran Prof. Dr. Taner Demirer’in ağzına bakanlık vaadiyle adeta bir parmak bal çalındı.

A+A-

İYİ Parti’nin son iki yıldır Yozgat ayağını idare eden, teşkilat temayül yoklamasında ilk sırada çıkan ve Milletvekilliği aday listesinde birinci sıraya gelmesine kesin gözüyle bakılırken koltuğu 71 yaşındaki Lütfullah Kayalar’a kaptıran Prof. Dr. Taner Demirer’in ağzına bakanlık vaadiyle adeta bir parmak bal çalındı.

BAKANLIK VAAT EDİLDİ

İYİ Parti’ye son anda katılan ve çok uzun yıllardır Yozgat’a uğrak vermemesine rağmen siyasi hayatı boyunca yaptığı çalışmalar nedeniyle halen seçmen üzerindeki etkisi düşünülerek Lütfullah Kayalar’ın listenin birinci sırasına yazılması nedeniyle haksızlık yapıldığı konuşulurken Prof. Dr. Taner Demirer’e bakanlık vaat edilmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisi ve Millet İttifakı tarafından Yozgat Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingde; İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Prof. Dr. Taner Demirer’i, Platforma davet ederek, “Yozgat’ı bakansız bırakmayacağız.”dedi ve Prof. Dr. Demirer’e, Sağlık Bakanlığı görevini vereceğini açıklamıştı.

YOZGAT’TA KARŞILIK BULMADI

Millet İttifakı ortakları arasında hemen hemen her konuda anlaşmazlık yaşanırken Prof. Dr. Taner Demirer’in bu koltuğa oturup oturamayacağı Yozgat’ta siyaset kulislerinde sıkça konuşulmuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in bakanlık vaadi Yozgatlı seçmende karşılık bulmadı. Yozgat ilk tur seçimlerinde olduğu gibi Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği 190 bin 22 oyla en fazla destek veren 4'üncü il oldu.

Seçim yenilgisinin ardından İYİ Parti'de peş peşe istifalar devam ederken Prof. Dr. Taner Demirer’in nasıl bir pozisyon alacağı merak konusu oldu.